16 GB RAM'in ideal miktar olup olmaması durumu

KederliLahmacun

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN™ 5 5600 İşlemci
ASUS Prime B450M-K II AM4 Anakart
ASUS Dual RX 6700 XT Ekran Kartı
2x8 3200mhz DDR4 TUF RGB Ram
WD Blue 500GB NVMe SSD
ASUS Tuf Gaming GT301 Kasa
ASUS Tuf Gaming 750W B PSU
Meslek
Video Oyunu Çevirmeni / Öğrenci
Last of Us part 1'in sistem gereksinimlerini ve re: 4 demosundan elde edilen verileri inceleyince 16 GB RAM'in artık günümüz AAA yapımlarında yeterli olmayacağı kanısına vardım.

Sizce de öyle mi yoksa önümüzde de hatırı sayılır bir ömrü olabilir mi 16 GB RAM'in?

Last of Us part 1'in sistem gereksinimlerini ve re: 4 demosundan elde edilen verileri inceleyince 16 GB RAM'in artık günümüz AAA yapımlarında yeterli olmayacağı kanısına vardım.

Sizce de öyle mi yoksa önümüzde de hatırı sayılır bir ömrü olabilir mi 16 GB RAM'in?
16 GB Ram'in hala ömrü var ama artık oyun oynanan cihazlarda iyi bir deneyim için en az 8 GB VRAM , 32 RAM gerekiyor.

8 yetmeyeceği için otomatik olarak 16 demiş adamlar, bence 16 hala yeterli bir miktar ben daha oyun oynarken falan totalde 14'ü geçemedim bu birazda benle alakalı zira tam bir son kullanıcıyım uçarım kaçarım yoktur regular kaldırdığı kadar oyunumu oynar haricinde hep browserdan işlerimi yaparım.

Hani 16GB bilgisayarım olsa yükseltmezdim ancak sıfır alacak olsam 32GB alırdım öyle bir ince çizgideyiz RAM konusunda.

Yavaştan 32 GB veya mümkünse daha fazlasını almakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı