Çözüldü 16 GB RAM'li laptopta RAM kullanımı normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ardagozzden

Hectopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX laptop kullanıyorum ilk aldığımdan beri böyleydi 16 GB RAM ne zaman baksam 7,1 ila 7,3 GB arası kullanılıyor. Sorunu nedir bilen var mı baktım RAM'leri falan değiştirin demişler bilgisayardan anlamıyorum pek söküp toplayamam. Yardımcı olursanız sevinirim.

ram.png

Çözüm
hemen atayımEki Görüntüle 1760520Eki Görüntüle 1760518

Hocam bellek kısmı böyle gözüküyor toplasan yine yapmıyor 7 gb Eki Görüntüle 1760522
Discord steam Spotify kapat. Bilgisayar kendine geldiğinde el ile sen aç onları. Bir de başlata msconfig yaz orada da hizmetleri komple kapatıcaz. Orada Microsoft hizmetlerini gizle de olanları komple kapat. Valorant oynuyorsan vanguardı açman gerekecek haberin olsun.

Pardon hocam Windows 10 kullanıyorum da 11 olduğunu farketmemişim. Benim dediğimden farklıdır muhtemelen.
Bende de 10 var hocam merak ettim dediğinizi.
Discord Steam Spotify kapat. Bilgisayar kendine geldiğinde el ile sen aç onları. Bir de başlata MSConfig yaz orada da hizmetleri komple kapatacağız. Orada Microsoft hizmetlerini gizle de olanları komple kapat. Valorant oynuyorsan Vanguard'ı açman gerekecek haberin olsun.

Deneyip yeniden başlatayım hocam.

Discord Steam Spotify kapat. Bilgisayar kendine geldiğinde el ile sen aç onları. Bir de başlata MSConfig yaz orada da hizmetleri komple kapatacağız. Orada Microsoft hizmetlerini gizle de olanları komple kapat. Valorant oynuyorsan Vanguard'ı açman gerekecek haberin olsun.

Şu anda 3,6 GB indi hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı