16 GB RAM'li sistemde 8 GB kullanılabilir gözüküyor

Wraith Fox

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
『 AMD Ryzen 5 5600 』『 ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II 』『 XPG 32GB Spectrix 3600Mhz CL18 』『 MSİ GTX 1660Tİ Gaming X 』『 Kingston Kc2500 250GB M2 SSD 』『 James Donkey 500GB SSD 』『 WD 1TB HDD 』
Meslek
Sivil Havacılık
Anakart
B450 AORUS ELITE
İşlemci
AMD R5 2600X
Denediklerim;
1: Restart.
2: RAM'lerin yerlerini değiştirmek. / slotlarını değiştirmek.
3: Ramplerin uçlarını silgi ile silmek.

Sorun;
Sistem bilgisi kısmında RAM 16 GB (kullanılabilir 8 GB) olarak görünüyor.
8 GB kullanılıyor fakat diğer 8 GB kullanılmıyor ve aktif olmadığını LED'lerden anlayabiliyorum üzerindeki aydınlatma çalışmıyor.
Sorunu çözüm konusunda bana yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1656726630694.png

1656726649941.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video yardımcı olacaktır :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum ve size denk geldim bunu deneyeceğim ama bir sorum olucak. Ben APU sistem kullanıyorum ve ben de 8 GB RAM var. Kullanılabilir 3.45 donanıma ayrılmıs 4.6 yazıyor sizce bu böyle kalmalı mı yoksa videodaki işlemi uygulamalı mıyım? Teşekkürler.

Merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum ve size denk geldim bunu deneyeceğim ama bir sorum olucak. Ben APU sistem kullanıyorum ve ben de 8 GB RAM var. Kullanılabilir 3.45 donanıma ayrılmıs 4.6 yazıyor sizce bu böyle kalmalı mı yoksa videodaki işlemi uygulamalı mıyım? Teşekkürler.
Yeni konu açmanız daha iyi olacaktır tam bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı