16 GB sistemde 7 GB kullanılabilir RAM var

Anzorias

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6
Arkadaşlar merhaba, birkaç gündür bu sorunun çözümü için interneti alt üst ettim fakat hala bir çözüm bulamadım. Umarım siz bana yardımcı olabilirsiniz. Görsellerde göründüğü gibi kullanılabilir RAM hatası alıyorum. Bir anda sabah kalktım ve bilgisayar bu haldeydi. Bu fiziksel bir problem mi diye ana kartımda her tülü RAM slotu ve kombinasyonlarını denedim. RAM'ler tekil takıldığında hiçbir problemle karşılaşmıyorum. Yerleri değişse bile ikili takıldığında kullanılabilir RAM problemi ile karşılaşıyorum. Bilgisi olan varsa sorunu çözmeme yardım etsin. Aksi taktirde yeni RAM'ler ve Ana kartlara bakacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-06-07 122708.png
    Screenshot 2023-06-07 122708.png
    160,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot 2023-06-07 122751.png
    Screenshot 2023-06-07 122751.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 40
Arkadaşlar merhaba, birkaç gündür bu sorunun çözümü için interneti alt üst ettim fakat hala bir çözüm bulamadım. Umarım siz bana yardımcı olabilirsiniz. Görsellerde göründüğü gibi kullanılabilir RAM hatası alıyorum. Bir anda sabah kalktım ve bilgisayar bu haldeydi. Bu fiziksel bir problem mi diye ana kartımda her tülü RAM slotu ve kombinasyonlarını denedim. RAM'ler tekil takıldığında hiçbir problemle karşılaşmıyorum. Yerleri değişse bile ikili takıldığında kullanılabilir RAM problemi ile karşılaşıyorum. Bilgisi olan varsa sorunu çözmeme yardım etsin. Aksi taktirde yeni RAM'ler ve ana kartlara bakacağım.

PC'ye sonradan RAM yükseltmesi yaptınız mı? Yaptıysanız RAM'ler uyumsuz çalışıyor olabilir.

Nereden atılıyor tam olarak, arkada çalışacak bir uygulamadan kastınız herkesin bildiği şeyler var genel olarak.

CPU-Z indirin. SPD kısmında 2 tane bellek olması lazım .İkisi içinde ekran görüntüsü atın bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı