16 Mbit TTnet İndirme hızı 3.5 Mbit

FIrat BEY

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yaklaşık 10 gün önce evime tekrardan internet bağlatmaya karar verdim. Super online, uydunet ve dopingnet geç ama ttnet'e hiç bulaşma dediler. Evimde Türk Telekom kabloları olduğu için peder bey super online felan devre edemem, kısaca uğraşamam dedi. Bende mecburen TTNET'e geçmek zorunda kaldım. Anlaşmamış gereği internet hızımın 16 Mbit olacağı söyledi. Bugün de intertim açıldı. Gel gör ki hızım 3,50 MBIT. Acaba bir kaç gün beklesem düzelir mi ? Yoksa yarın arayıp baya bi tartışsam mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
3.50 MBIT diye bir hız yok. 3.50 MB ya da 3.50 Mbit hız olabilir. O B harfinin büyük veya küçük olması çok şeyi değiştiriyor. Hızın 3.5 MB ise bu 28 Mbit'e tekabül eder.

ADSL hattının erişebileceği en yüksek hızı 192.168.1.1 ile modem arabiriminne bağlanarak öğrenebilirsin.

Malesef ki ttnet ilk ay 3Mbit hız veriyor. Bir daha ki ay 16 Mbit hızını alabiliyorsun. Aradım ve bana ilk ay hattınızı deniyoruz gibisinden bir şeyler salladılar.

Malesef ki ttnet ilk ay 3Mbit hız veriyor. Bir daha ki ay 16 Mbit hızını alabiliyorsun. Aradım ve bana ilk ay hattınızı deniyoruz gibisinden bir şeyler salladılar.
Öyle saçmalık mı olur ya adil kullanım kotasını geçtiysen 3 mbit e düşürürler ama deneme diye birşey olamaz bence bidaha ara.

Merhabalar. Yaklaşık 10 gün önce evime tekrardan internet bağlatmaya karar verdim. Super online, uydunet ve dopingnet geç ama ttnet'e hiç bulaşma dediler. Evimde Türk Telekom kabloları olduğu için peder bey super online felan devre edemem, kısaca uğraşamam dedi. Bende mecburen TTNET'e geçmek zorunda kaldım. Anlaşmamış gereği internet hızımın 16 Mbit olacağı söyledi. Bugün de intertim açıldı. Gel gör ki hızım 3,50 MBIT. Acaba bir kaç gün beklesem düzelir mi ? Yoksa yarın arayıp baya bi tartışsam mı ?

Bana da aynısı oldu. TTNEeti aradım bana türk telekom dns lerini verdiler. Hızım 1.1 felan oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olayı Vodafone NET'e geçtiğimde bende yaşadımı. Aboneliğim aktif olduğunda internet hızımın 4 Mbps'a sabitlendiğini farkettim. Müşteri hizmetlerini arayıp hızımı yükseltmek istediğimi ve altyapımın en az 8 Mbps hızı daha önceden desteklediğini belirttim. Telefonda konuşma devam ettiği sırada hızımı yükselttiler, modem kapanıp açıldı o kadar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı