TTNET 8 Mbit, 4 Mbit hızında

• Konuyu başlatan Sercan Yeşil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B
S

Sercan Yeşil

Ziyaretçi
Ttnetden dün limitsiz paket aldım (50 GB akk) 8mbit diye aldım bu sabah internetim aktifleşti bi sorun çıktı adamlar hemen geldi yaptılar fakat bana bakır kablo oldugundan 6mbit filan alırsın dedi ben ise yanlış değilsem 4mbit alıyorum. Bunun nedeni nedir ve ben hız testimi nereden yapabilirim? upload hızım kaç olmalı ?

16 Mbitlik paket kullanıyordum 4-4,5 Mbit hız alıyordum bir arıza oluştu geçenlerde 4 gün internetim gelmedi. Ardından 1 Mbit ile geldi. Aradım baya bi uğraştım derken hattın 16 Mbit'i desteklemediği söylendi (daha öncede söylenmişti) 8 Mbit'lik pakete geçiş yaptım ve telekom ekipleri tarafından lokal bir kablo değişimi yapıldı şuan 7-7,5 Mbit hız alıyorum. Gayet memnunum şuan.

Söyleyeceğim şudur ki baskı yapmak fayda getiriyor. Özellikle tahhütünüz dolduysa daha ilgili oluyorlar. :)

Bende 50Gb kotayı doldurdum (her ayın 20 sinden sonra) fakat 1mbit e düştü hız, müşteri hizmerlerini aradığımda bayan robotun verdiği cevap 'hattınızın adil kullanım kotası olan 50gb aştığını ve sistemin otomatik olarak 3mbite sınırladığını' söyledi ama dedim 1mbit i yukarı geçemiyorum ozaman bayan robot şöyle cevaplıyor 'ona biz bakamıyoruz sistemde sabit 3mbit gözüküyor' ...
Aklımdan 'sen kalkda sistem otursun telefonun başınada işe yarar cevap alalım' demek geçti ama garibimin suçu yokki adı üstünde bayan müşteri hizmetleri robotu hemde elektrikli küçük ev aletleri bölümünde konusu açılacak derecede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı