16 Mbps altyapıda Mbps desteği artirilabilir mi?

Wierless0

Centipat
Daha fazla  
Bulunduğumuz konum 16 Mbps internet destekliyor. Nasıl olur bilmiyorum ama eve router almış olsam evdeki Mbps hızı yukselir mi? Ne yapmam gerekiyor?

Başka firmalara baktınız mı? Superonline vb. belki daha yüksek veren vardır.

Gelen hat TT'ye ait. O altyapı üzerinden hangi firmadan alırsanız alın hız değişmez. Router almak ancak kablosuz bağlantıda hızınız yavaşsa işe yarayacaktır. Örneğin 16 Mbps hızı kablolu alıyorsunuz ancak ISS'in verdiği modem çok eski nesil ve size ancak 5-6 taşıyor ev şartlarında. Bu gibi durumlarda etki eder ama önermem yeni cihaz almanızı. Hız zaten çok düşük, ufak frekans ayarları ile hızı yükseltebilirsiniz.

Hattınız VDSL destekliyor mu bi' sorgulatın. Belki fiber var ama ADSL kullanıyorsunuz.
Bildiğim kadarıyla lokasyona fiber gittikten sonra kısa süre içerisinde DSL hatları dönüştürerek hizmet vermeyi kesiyorlar eski hat üzerinden. VDSL için sorgulanabilir.

Bulunduğumuz konum 16 Mbps internet destekliyor. Nasıl olur bilmiyorum ama eve router almış olsam evdeki Mbps hızı yukselir mi? Ne yapmam gerekiyor?

Altyapı iyi değilse şayet eminseniz komşularla birlikte imzalı dilekçe vermelisiniz telekoma yenilenmesi için hatta fiber kablo hattı isteyebilirsiniz bunun dışında müşteri hizmetlerini ararsanız konumunuzu hizmet elemanı tespit eder ve mesafenizin kaç MB internet hız alabileceğini size söyler, ben 50 MB hıza yükseltirken bu ölçümü yapmasını istedim çünkü 60 MB yukarısını bizim hattın kabul edilebilirin üstünde 75 MB alamıyacağını biliyordum sonuçta müşteri hizmet elemanıda bunu kontrol ederek konumumu oda onayladı 50 MB'dan ötesi olmaz dedi! Fiber hat gelene kadar çile bülbülüm çile yani yükseltmek 24 veya 50 MB yine de en doğrusu! Dediğim gibi siz önerdiğim gibi yapın müşteri hizmetlerini arayın sorun!

Yeni konular

Geri
Yukarı