16 Mbps internet ile 600 Kbps indirim yapılması

TurkNet'in sıkıntısı yok mu var tabii ki 😄 hiçbir sağlayıcının fanboy u değilim TurkNet'in internet hızı tavşansa destek musteri hizmeti hızı kaplumbağa dır.

TurkNet'in sıkıntısı yok mu var tabii ki 😄 hiçbir sağlayıcının fanboy u değilim TurkNet'in internet hızı tavşansa destek musteri hizmeti hızı kaplumbağa dır.

Aynen çok fazla şikayet duydum bir de şubesi olmadığı için çok kişi şüpheleniyor ama sıkıntı olacağını zannetmiyorum taahhüt bittiğinde %95 TurkNet'e geçiyorum.

Bende yüksek ihtimal Superonline geçeceğim. Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanıyorsun internette kopmalar var diyorsun bir şeyler yapıyor tamamdır deyip kapatıyorlar 5dk sonra aynı sorun devam ediyor.

Konudan alakasız ne varsa yazılmış.

Sorunun cevabına gelince, Torrent dediğimiz sistem P2P yani eşten eşe şeklinde çalışır. Yani benim bilgisayarımda olan bir dosyayı ben paylaşırım siz indirirsiniz. Benim internetimin upload hızı neyse o kadar hızda indirebilirsiniz.

Benim gibi dosyayı paylaşan ne kadar çok insan olursa indirme hızınız da o kadar artar. Yani eşleri arttırmanız lazım.

Torrentten bir dosya indirmeden önce Seeder (Paylaşan) Leecher (İndiren) sayılarına dikkat edin. Ne kadar bol seeder o kadar yüksek hız. Ne kadar az leecher o kadar yüksek hız.

Konudan alakasız ne varsa yazılmış.

Sorunun cevabına gelince, Torrent dediğimiz sistem P2P yani eşten eşe şeklinde çalışır. Yani benim bilgisayarımda olan bir dosyayı ben paylaşırım siz indirirsiniz. Benim internetimin upload hızı neyse o kadar hızda indirebilirsiniz.

Benim gibi dosyayı paylaşan ne kadar çok insan olursa indirme hızınız da o kadar artar. Yani eşleri arttırmanız lazım.

Torrent'ten bir dosya indirmeden önce seeder (paylaşan) leecher (indiren) sayılarına dikkat edin. Ne kadar bol seeder o kadar yüksek hız. Ne kadar az leecher o kadar yüksek hız.

Çok teşekkür ederim cevap için fakat seeder ve leecher sayısına nereden bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı