16 Mbps internet paketi düşük hız veriyor

Jagler Denner

Hectopat
Daha fazla  
Normal şartlarda downloadı 6-8 Mbps'ye ve upload hızını 1 Mbps'ye kadar alıyordum. Eve teknik ekip geldikten sonra bu değerler 6-8 Mbps'den 2-3'e, upload ise 0.1-0.4 arasına kadar düştü. Ne kadar uğraşsam da yıldım. Kabloları değiştirtmeye karar verdim fakat elektrikçiye gittiğim zaman kablo için 300-350 TL, işcilik içinse 80 TL istedi. Kısaca en az 400 TL tutuyor. Ben bu durumu nasıl daha uygun bir fiyata halledebilirim ve nasıl kablo alsam internet hızımın en azından yarısını alabilirim? (Paket 16 Mbps)

Dosya Ekleri

• 20201008_002010.png
    20201008_002010.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 37
Türk Telekom sözde 7,5 milyon km'den fazla fiber döşemişti Türkiye'ye. Hasar kaydı oluşturtun. Uğraşmazlarsa o parayı vermekten başka çare yok bu ülkede.

Türk Telekom sözde 7,5 milyon km'den fazla fiber döşemişti Türkiye'ye. Hasar kaydı oluşturtun. Uğraşmazlarsa o parayı vermekten başka çare yok bu ülkede.
En az 10 15 kere oluşturdum en sonunda geldiler. Fakat değişen bir şey yok. Online derslerim baya problem çıkartıyor. Onu geçtim 5 gblık oyun indirmeye kalkıyorum en az 6 7 saat sürüyor
Saçmalamış o elektrikçi, Nexans gibi kaliteli 50 metrelik CAT6 kabloyu 130TL'ye aldım. Kendim döşedim ve internet hızım normale döndü.
Kablo önerin için teşekkürler. Çevremde bulursam bi sorup soruşturacağım. Altyapı problemi var oturduğum mahallede fakat komşularım benden en az 2 3 kat hızda internet alıyor anlamış değilim.

Son 2 yıldır aktif şekilde bu konulara odaklanıyorum. Artık gına geldi. Kullanıcıların açtığı konulardan değil, TT'nin 1 arpa kadar yol gidememesinden bıktım...

İç tesisatı 400₺ değiştiren elektrikçinin kullandığı kablo altın galiba ?
TT'den elit ekip talep edin. Onlar daha ucuza yapacaktır. Her türlü ucuza geliyor.
50₺ ekip+40 tesisat desteği+kullanılan kablo masrafı.

Ban yemeyeceğimi bilsem çam ağacı dikip gölgesinde neler yapacağım...

Son 2 yıldır aktif şekilde bu konulara odaklanıyorum. Artık gına geldi. Kullanıcıların açtığı konulardan değil, TT'nin 1 arpa kadar yol gidememesinden bıktım...

İç tesisatı 400₺ değiştiren elektrikçinin kullandığı kablo altın galiba ?
TT'den elit ekip talep edin. Onlar daha ucuza yapacaktır. Her türlü ucuza geliyor.
50₺ ekip+40 tesisat desteği+kullanılan kablo masrafı.

Ban yemeyeceğimi bilsem çam ağacı dikip gölgesinde neler yapacağım...
Bana dediklerini hemen söylüyorum. Elit ekip şuan alamıyormuşuz çevremizdeki yoğunluktan dolayı takvim gözükmüyormuş VE iç tesisat döşüyoruz dedikleri halde diğer aramalarımda iç tesisat döşemiyoruz dediler resmen dalga geçiyorlar

@Jagler Denner Açılan konular dediklerinizi doğruluyor.

Millet akşam eve gelince 2 vidoe izleyecek, öğlen çocuklar derse girecek ama TT hala işin ciddiyetini kavramış değil.

TT özelleştirilmeden önce şimdiye kıyasla çok daha iyiydi.
Mesela ailem film izlerken ben oyuna girdiğim zaman pingim en az 80 100 arası oluyor ve diğer indirme hızları ise 2 kat düşüyor bi ara upload hızımı 0.080 olarak gördüğümü hatırlıyorum. Çam ağacını diktiğinizde haber verin yardımım dokunsun sularım bende :).

Yeni konular

Geri
Yukarı