25 Mbps internet paketi düşük hız sorunu

Talhacolak1903

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest meslek
Merhabalar son günlerde fark ettiğim bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sorunum ise şu Wi-Fi'den uzak veya yakın fark etmeksizin (kablo ile de denedim) internet hızım 10 Mbps'yi geçmiyor veya değişkenlik göstermiyor, sabit kalıyor. Speedtest'ten aldığım ve düzenli olarak aldığım hız bilgilerim ise ya 10 Mbps ya da 7 Mbps. Paketim 25 Mbps ve kotası henüz dolmadığından eminim. İlk günler dahi bu sorunu yaşıyorum. Driverlarım güncel, ve sorunsuz fakat bu sorunu hala anlayabilmiş değilim farklı bir cihazdan denediğimde ise kendi kişisel telefonumdan 25-26 Mbps değerlerine çıktığını görüyorum. Bilgisayarımda neden hızın limitlendiğini merak ettiğimden ve çözümünü bulamadığımdan sizden önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
-
hizmeti aradım ve akk geçmiş olduğumu belirttiler fakat geçmeden öncede bu durumu yaşadığımı söyledim.. ay başında yine arayıp rapor edilmesi önerildi umarım çözülür, ve hatta şimdiden çözüldü diyebiliriz. böyle benzeri sorun yaşayan arkadaşlara tavsiyem driver güncelleyin farklı cihazlardan test edin ve kullanmış olduğunuz hizmeti arayıp rapor edin. bu arada hiç bekletilmedim hizmet tarafından, buda uydunet için benden bir artı demektir. :)

Son düzenleme:
Superonline mi kullanıyorsunuz ? Sanırım aynı paketi kullanıyoruz sanırım ben AKK'siz KOTA'sız olan paketi kullanıyorum. Bende de aynı sorun vardı. Müşteri hizmetini aradım ve sıfırdan Wİ-Fİ ayarı yaptırdım sorun çözüldü.

Superonline mi kullanıyorsunuz ? Sanırım aynı paketi kullanıyoruz sanırım ben AKK'siz KOTA'sız olan paketi kullanıyorum. Bende de aynı sorun vardı. Müşteri hizmetini aradım ve sıfırdan Wİ-Fİ ayarı yaptırdım sorun çözüldü.
uydunet kullanıyorum ve şimdi fark ettim ki telefonda da hız sabitlendi müşteri hizmetlerini arayarak çözmeyi deneyeyim en iyisi.

Bir kaç dakika önce hizmeti aradım ve akk geçmiş olduğumu belirttiler fakat geçmeden öncede bu durumu yaşadığımı söyledim.. ay başında yine arayıp rapor edilmesi önerildi umarım çözülür, ve hatta şimdiden çözüldü diyebiliriz. böyle benzeri sorun yaşayan arkadaşlara tavsiyem driver güncelleyin farklı cihazlardan test edin ve kullanmış olduğunuz hizmeti arayıp rapor edin. bu arada hiç bekletilmedim hizmet tarafından, buda uydunet için benden bir artı demektir. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı