16 Mbps İnternetin 8 Mbps Hız Vermesi

harp

Decapat
Arkadaşlar konu başlığındada bahsettiğim gibi. 16Mbps paketim mevcut fakat hiçbir şekilde 8Mbps üstüne dair zor çıkıyorum. Teknik ekiple konuştuğumda şu an bizim sistemlerimizden 19Mbps gönderilmekte diye yanıt aldım. Modem yeri ile bilgisayar konumundan fark edeceğini düşündüm. Bu konuda sizin yorumlarınız nedir eve bu sinyal zayıflığından dolayı bir aparat almamı önerir misiniz?

Ayrıca En fazla yavaşlık problemini bilgisayar veya mobil fark etmeksizin Twitter'da yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda kesinlikle kablolu bağlantı öneririm, kablosuza göre çok daha güçlüdür. Yani kablosuzda 8Mbps alıyorsan kabloluda 16Mbps'yi alabilirsin. Ama mobile vs. gelince modeme ne kadar yakın durursan o kadar iyi değerler alırsın.

IOBit internet hızlnadırıcıyı kullanmayı deneyin. Faydası olacaktır. Şimdi IOBit kullanmayın diyen arkadaşlar hiç konuşmasın. 😁 🤣
398436

398437

Eğer bulunduğunuz binanın tesisatı/altyapısı iyi değilse yüksek hızda bağlantı sağlayamazsınız bu durumun sizle bi alakası yok tamamen turktelekomun zamanında döşediği dandik altyapı sisteminden kaynaklanmaktadır.
Müşteri Hizmetlerini arayıp teknik destek almanızı öneririm.

IOBit internet hızlnadırıcıyı kullanmayı deneyin. Faydası olacaktır. Şimdi IOBit kullanmayın diyen arkadaşlar hiç konuşmasın. 😁 🤣
Eki Görüntüle 398436
Eki Görüntüle 398437

Bu durum internet yapımda (güvenlikte) problem yaratabilir mi ?

Eğer bulunduğunuz binanın tesisatı/altyapısı iyi değilse yüksek hızda bağlantı sağlayamazsınız bu durumun sizle bi alakası yok tamamen turktelekomun zamanında döşediği dandik altyapı sisteminden kaynaklanmaktadır.
Müşteri Hizmetlerini arayıp teknik destek almanızı öneririm.

Yeni binadayım yani tesisat 2 yıllık bir tesisat fakat telekomun ana yerinde ki kabloları kastediyorsanız o zaman arayıp bu konu ile ilgili destek isteyeceğim.

Bu durum bana biraz tuhaf geldi. Normalde olması gereken eğer size 16Mbit hız veriyorlarsa bu hıza yakın bir hız alırsınız. Eğer altyapınız kötüyse SNR değeri düşeceği için bağlantıda sık sık kopmalar olur. Normal bir telefon kablosu 24Mbit hızı kaldırabiliyor. Bulunduğunuz noktadan sunucuya olan uzaklığınıza göre bu hız düşecektir. Size 19Mbit veriyoruz dedikleri halde 8Mbit civarı hız alıyorsanız bu biraz anormal.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı