16 Mbps internette ping yükseliyor

Tamam çok çok sağ olun.

-Güncelleme-
Arkadaşlar şimdi birkaç gündür yaptığım araştırmalara göre hız teslerimde downloadım sabitken upload grafiğim çok dalgalı pingimin arada fırlamasının sebebi upload hızımın sabit olmaması olabilir mi?
İkinci olarak da kablolu olarak modeme bağlandığımda da upload hızımda dalgalanma var fakat kabloluyken bu dalganma pingimi 80 le 100 arasında oynatıyor ara ara 110ları gördüm ama daha fazla olmuyor kabllolu iken. Ama söylediğim ping sorunu kabloluyken de var 80 civarında sabit olan pingim 20 saniyede 30 saniyede bir yükselip düşüyor bunu neden yapıyor anlamıyorum.
Aşağıda eklediğim resimde actual delay downloadımda 20 ms fakat uploadımda actual delayim 0 acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Yani uploadımda da actual delay olsa paket kaybını daha az yaşar mıyım?
Pingin bu kadar dalgalanmasında maalesef fikrim yok ama "upload actual delay" da 20 ms olursa pinginiz daha fazla olur yani onunla alakası yok. Ekipler ne zaman hattınızla ilgilenecek acaba? 🤨

Pingin bu kadar dalgalanmasında maalesef fikrim yok ama "upload actual delay" da 20 ms olursa pinginiz daha fazla olur yani onunla alakası yok. Ekipler ne zaman hattınızla ilgilenecek acaba? 🤨

Abi bugün geldiler hiçbir sorun yok değerlerinizde demekten başka bir şey demıyorlar. Diyorum ki sorun var yok diyor ben değerlerinize bakıyorum buradan diyor yok diyor başka bir şey demiyor.

Abi bugün geldiler hiçbir sorun yok değerlerinizde demekten başka bir şey demıyorlar. Diyorum ki sorun var yok diyor ben değerlerinize bakıyorum buradan diyor yok diyor başka bir şey demiyor.
Twitter'dan yetkili birine yazma şansınız varsa ona yazın, başka aklıma bir şey gelmiyor. Yani iş sizde peşini bırakmayın.

Sorun çözüldü arkadaşlar şimdi benim bilgisayarım Wi-Fi 6 modem Wi-Fi 4 destekliyor sanırım farktan kaynaklı ping yapıyordu verileri alırken kablolu kullanıyorum internetimi şu an o sorun yok gayet düzgün.

Sorun çözüldü arkadaşlar şimdi benim bilgisayarım Wi-Fi 6 modem Wi-Fi 4 destekliyor sanırım farktan kaynaklı ping yapıyordu verileri alırken kablolu kullanıyorum internetimi şu an o sorun yok gayet düzgün.
Hat değerlerinizi bir daha atar mısınız?

Dosya Ekleri

• 2021-12-31.png
    2021-12-31.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 27
Hattınız hala interleaved modda. Sıkıntı olmaz diyosanız kalsın.

Hattınız hala interleaved modda. Sıkıntı olmaz diyosanız kalsın.

Bilmiyorlarki onun ne olduğunu. Fastpath, interleaved, actual delay bilgileri yok hiçbir şekilde. 10'a yakın kişiyle konuştum belki daha fazla bilmıyorlar hiçbir şey.
Bilmiyorlarki onun ne olduğunu. Fastpath, interleaved, actual delay bilgileri yok hiçbir şekilde. 10'a yakın kişiyle konuştum belki daha fazla bilmıyorlar hiçbir şey.

Bir de şey şu anlık oyunlara engel değil idare ediyor hiç olmazsa oynyabiliyorum sorunsuz bu bile yeterli. Yoksa sinir hastası olacağım stresten uğraşmak istemiyorum şu insanlarla.

Yeni konular

Geri
Yukarı