16 Mbps paket 3 Mbps hız veriyor

memososisi

Femtopat
Daha fazla  
TTNET TP-Link TD864W ADSL Modeme sahibim. İnternete yazarsanız fotoğrafı çıkıyor.
2 yıldır 16 Mbps paket kullanıyorum, 2 yıldır downloadım 12 Mbps. Ama 2 hafta önce, internetim kesildi ve bağlanmaya çalıştım. Sonra fark ettim ki internetimin download hızı 3 Mbps olmuştu. Modem arayüzü şifresini araştırdım, kaç Mbps gönderme hızı alıyorum diye bakmak ve belki bu hızı değiştirebilmek için araştırdım. Bugün şans eseri user User'i buldum. Girdim ve arayüz açıldı. Bir de ne göreyim? Gönderme hızım 5300 kbps. Bunun normalde 16000 Kbps olması gerekirdi. Nasıl artırabilirim bu hızı, modem arayüzünden?

Modem Fotoğrafı:

sWpydy6.jpg

Gönderme ve Alma Hızım:

w0FvRif.png

Nasıl gönderme ve alma hızımı artırabilirim?

Bende de aynı sorun var ISS Türk Telekom paket 16 MBPS fakat speedtest de download 6'yı geçmiyor. Steam'de indirme hızı 500 ile 600 kb arası gidip geliyor. Müşteri hizmetleri arıza kaydı açıyor gerisi yok. Çok yazık gerçekten parasını verip yarı hızını kullanmak.

Öncelikle sitenizde imgur Facebook gibi sitelerden fotoğraf yüklemek mümkün ama konuyu başlattığım hesabımdan maalesef saçma bir engel yedim. Fotoğraf yüklemek için harici link paylaşımı yapmak zorunda değil miyim?

Hocam bizim pakette 24 Mbps ama 2 Mbps indiriyor. Bu zaten normal değil mi? İnternette bir yerde okumuştum.
Eki Görüntüle 799277

Hayır ben 2 yıldır 1, 7 MB/s alıyyordum, 300 kb/s'e düştü.

8 Bit 1 Byte'a eşittir. Megabit hızlarını bu yüzden megabayta çevirip indirme/yükleme hızımızı buluruz.
24/8= 3MB/s indirme hızı elde edersiniz.

Tamam hocam işte. 13 Mbps alırken (1, 7 MB/s) ve paketim de 16 Mbps iken, ve kontrol ettğimde hala 16 Mbps paket var iken 2 hafta önce 3 Mbps almaya başladım (400 KB/s).

Bende de aynı sorun var ISS Türk Telekom paket 16 Mbps fakat Speedtest'de download 6'yı geçmiyor. Steam'de indirme hızı 500 ile 600 KB arası gidip geliyor. Müşteri hizmetleri arıza kaydı açıyor gerisi yok. Çok yazık gerçekten parasını verip yarı hızını kullanmak.

Ama ben 16 Mbps kullanıyrodum 12 Mbps rahat alıyordum. 2 yıldır güzeldi.
2 Hafta önce 3 Mbps'e indi şimdi 4 Mbps.

İnternet sağlayıcınızla görüşün derim.

Görüşmeden modem arayüzünden halledemez miyim, gönderme ve alma hzlarını artırmanın bir yolu var mıdır?

Sen nerede oturuyorsan merkeze gidip şikayet etmen lazım dostum.

Diyarbakır, ADSL kullanıyorum. 16 Mbps paketim var, 2 yıldır 12 Mbps alırdım. Şimdi 2 hafta önceden kaynaklanan bir sorunla 2 haftadır 3 Mbps.

Hat değerlerinizi görmemiz gerekiyor.

Hat değerlerim buldum.

Hat değerlerinizi görmemiz gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21 KB · Görüntüleme: 85
  • sasaass.PNG
    sasaass.PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 73
  • www.PNG
    www.PNG
    9,3 KB · Görüntüleme: 69
  • hat.PNG
    hat.PNG
    4,2 KB · Görüntüleme: 95
Öncelikle sitenizde imgur Facebook gibi sitelerden fotoğraf yüklemek mümkün ama konuyu başlattığım hesabımdan maalesef saçma bir engel yedim. Fotoğraf yüklemek için harici link paylaşımı yapmak zorunda değil miyim?

Hayır ben 2 yıldır 1, 7 MB/s alıyyordum, 300 kb/s'e düştü.

Tamam hocam işte. 13 Mbps alırken (1, 7 MB/s) ve paketim de 16 Mbps iken, ve kontrol ettğimde hala 16 Mbps paket var iken 2 hafta önce 3 Mbps almaya başladım (400 KB/s).

Ama ben 16 Mbps kullanıyrodum 12 Mbps rahat alıyordum. 2 yıldır güzeldi
2 Hafta önce 3 Mbps'e indi şimdi 4 Mbps.

Görüşmeden modem arayüzünden halledemez miyim, gönderme ve alma hzlarını artırmanın bir yolu var mıdır?

Diyarbakır, ADSL kullanıyorum. 16 Mbps paketim var, 2 yıldır 12 Mbps alırdım. Şimdi 2 hafta önceden kaynaklanan bir sorunla 2 haftadır 3 Mbps.

Hat değerlerim buldum.

Hat zayıflaması tavan. SNR yerlerde. İç tesisatı acil kontrol etirmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı