16 RAM kullanımda 8'e düşüyor

Burak Dereli

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Görev yöneticisinde, System information'da her yerde 16 RAM gözüküyor. İki belleğimin de sağlığını Windows ile test ettim sorun çıkmadı birazdan Memtest deneyeceğim. Tüm kablolar diğer tüm bileşenler her şey yerli yerinde sistemim daha 2 haftalık imzamdaki sistem. Anakartımın RAM uyumsuzluğu da yok. Çok ilginç bir olay sizce sebebi ne olabilir? Bir de RAM'lerin alt kısmı dümdüz mü olmalı? Benim belleklerin alt kısmı yamuk kesilmiş kağıt gibi duruyor çünkü ve üstten tutup oynattığımda ikisi de çok hafif oynuyor tam sabit değiller yani takılıyken. Bu normal mi?

Corsair Spec Delta RGB, Gigabyte B450M S2H, AMD Ryzen 5 1600, MSI RTX 2060 Ventus XS 6g, Kingston HyperX Predator 16 GB RGB ve Kingston A2000 500 GB NVMe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlerin üstüne simetrik bir şekilde bastırarak click sesini duy. Hareket etmemesi lazım.
Tamamen oturttuğuna emin misin

GIGABYTE live chat ile support elemanıyla yazıştım. Ram modelim malesef uyum listesinde değilmiş ben alırken dikkat etmemiştim. Şu an memtest devam ediyor. Bitince sorun devam ederse ramleri tak çıkar yapıp silgi ile sileceğim. Temiz format da deneyeceğim. Son çare ramleri satıp yeni ram satın alacağım. :(

Gigabyte Live chat ile Support elemanıyla yazıştım. RAM modelim maalesef uyum listesinde değilmiş ben alırken dikkat etmemiştim. Şu an Memtest devam ediyor. Bitince sorun devam ederse RAM'leri tak çıkar yapıp silgi ile sileceğim. Temiz format da deneyeceğim. Son çare RAM'leri satıp yeni RAM satın alacağım. :(

Eğer yeni bir RAM alacaksan Kingston'u öneririm geçmiş olsun

Sınırsız garanti sağlamasından dolayı Kingston almıştım. Yine Kingston almaya çalışacağım bakalım böyle sorunlu kullanmaya devam satana kadar. Teşekkürler. 🙏🏿

İnanılmaz sinir bozucu ama oyundayım birden yavaşlama oluyor az değil yani 8 gb daha aza dönüyor sistem. Yenisini aldığımda umarım sorun devam etmez çünkü bu sefer anakartı garantiye göndermek zorunda kalacağım..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı