%16 sağlığı olan SSD kullanılır mı?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, Hi-Level 120 gb sata SSD var. HDD Sentinelde sağlık olarak %16 performance %80 gözüküyor. Fakat Crystal Disk İnfo da sağlık durumu sadece iyi yazıyor. HDD Sentinelde 600 tane bad sectör olduğu yazılmış fakat yüzey testinde ve disk repair testinde tüm alan yemyeşil çıktı sanırım bu SSD'lerde sector olmadığından olabilir. Daha sonra Disk Mark testinde okuma 551 MB/s yazma ise 208 MB/s. Şuan normal çalışıyor gibi sizce durum nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Secure Erase yapmayı deneyebilirsin. CrystalDiskInfo'dan ekran görüntüsü atar mısın?
Merhaba hocam bu şekilde değerler.

Windows işletim sistemi kurulu olsun kullan ama kişisel dosya tutma tabii.
Hocam bende aslında oyun diski olarak kullanmayı düşünüyordum Steam oyun kütüphanesi olarak.

Dosyaları yedekle ve çöpe yolla.

Okuma yazma hızında sıkıntı yoksa kullanın aşırı yavaşlama hissederseniz ömrü bitmiştir zaten dosyalarınızı yedeklersiniz.
Şuan yavaşlama yok gibi aslında ama yazma neden 200 bilmiyorum belki kendisinin değerleri orjinalde öyledir bazı ssdlerin yazmaları düşük oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-01 191023.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-01 191023.png
    65,9 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba hocam bu şekilde değerler.

Hocam bende aslında oyun diski olarak kullanmayı düşünüyordum Steam oyun kütüphanesi olarak.

Şuan yavaşlama yok gibi aslında ama yazma neden 200 bilmiyorum belki kendisinin değerleri orjinalde öyledir bazı ssdlerin yazmaları düşük oluyor.

İmzanda Izoly 120 GB SSD, Hi-Level 240 GB SSD yazıyor. Bu Hi-Level olan mı yoksa Izoly olan mı?

Anakartında Secure Erase aracı varsa yapmanı öneririm veya bunu CMD'ye(yönetici olarak çalıştırarak) yazmayı deneyebilirsin. Bunu yaptıktan sonra CrystalDiskMark testini tekrarlaman iyi olur.

Kod:
fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0

İmzanda Izoly 120 GB SSD, Hi-Level 240 GB SSD yazıyor. Bu Hi-Level olan mı yoksa Izoly olan mı?

Anakartında Secure Erase aracı varsa yapmanı öneririm veya bunu CMD'ye(yönetici olarak çalıştırarak) yazmayı deneyebilirsin. Bunu yaptıktan sonra CrystalDiskMark testini tekrarlaman iyi olur.

Kod:
fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0
İmzada yok hocam bu ssd, bu farklı kasamda takılı değildi önceden. Fakat buda Hi level marka 120 GB.

İmzada yok hocam bu ssd, bu farklı kasamda takılı değildi önceden. Fakat buda Hi level marka 120 GB.

Dediğimi yaparsan hızlanır diye umuyorum bir miktar. Şu programı çalıştırıp ekran görüntüsü atar mısın? Diskin donanımı hakkında bilgi sahibi olmaya yarıyor. İndirilmiyorsa kopyalayıp başka sekmeye yapıştırmayı deneyebilirsin.

Geri
Yukarı