16 yaş değişim için erken mi?

SakalsızMessi10

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Mülteci Kovucu
Merhaba, kendimi değiştirmek istiyorum: kilom, saçım, cildim gibi şeyleri değiştirmek istiyorum fakat yaşımın erken olup olmadığını bilmiyorum. Sizce erken mi?

Ergenlikte insan kendisini çok beğenmez. Eğer kendini bu kadar takıntı haline getirirsen hayatındaki önemli şeyleri kaçırırsın. Umursama amaçlarını belirle ve ona göre hareket et. Zaten büyüdükçe değişeceksin.

Saç stilini, kilonu falan değiştirirsinde cildini nasıl değiştiricen tak çıkarlık bir şey değil ki bu.

Cilt derken hocam sivilcelerden bahsediyorum.

Ergenlikte insan kendisini çok beğenmez. Eğer kendini bu kadar takıntı haline getirirsen hayatındaki önemli şeyleri kaçırırsın. Umursama amaçlarını belirle ve ona göre hareket et. Zaten büyüdükçe değişeceksin.
Hep bi korku var içimde hocam hep böyle kalırım diye.

Değişeceksiniz hocam. Hayatınızın her anında değişeceksiniz. Ben o yaşta sivilcelerden, boydan çok takılıyordum. Keşke takılmasaydım. Geçmişe bakınca en çok o yaşlarım güzel. Hayatınızın tadını çıkarın.

Büyük ihtimalle çoktan değiştiniz ama farkında değilsiniz.

Yok hocam ergenliğin ortalarındayım.

Değişeceksiniz hocam. Hayatınızın her anında değişeceksiniz. Ben o yaşta sivilcelerden, boydan çok takılıyordum. Keşke takılmasaydım. Geçmişe bakınca en çok o yaşlarım güzel. Hayatınızın tadını çıkarın.

Hocam yüzünüz değişti mi?

Yok hocam ergenliğin ortalarındayım.

Hocam yüzünüz değişti mi?
Evet, çene kemiğim belirginleşti, cildim düzeldi, pürüzsüz oldu. Eksik sakallarım çıktı. Köprücük kemiklerim oturdu. Hayatta değişeceksiniz elbette. Daha çok erken yaştasın. Kendinle alakalı beğenmediğin şeyler düzelecek. Sakın o böbrek öldüren sivilce kremlerini ilaçlarını kullanma. Sivilcelerini sıkma leke yapar. Kaşımda 1 tane leke var o yüzden.

Evet, çene kemiğim belirginleşti, cildim düzeldi, pürüzsüz oldu. Eksik sakallarım çıktı. Köprücük kemiklerim oturdu. Hayatta değişeceksiniz elbette. Daha çok erken yaştasın. Kendinle alakalı beğenmediğin şeyler düzelecek. Sakın o böbrek öldüren sivilce kremlerini ilaçlarını kullanma. Sivilcelerini sıkma leke yapar. Kaşımda 1 tane leke var o yüzden.
Hocam, o zaman sadece spora gidip diğer her şeyi sürece bırakacağım. Son bir şey soracağım, yüz asimetriniz düzeldi mi?

Geri
Yukarı