16 yaşıma gireli 5 ay oldu, boyum 1.72

• Konuyu başlatan WoaS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 322

WoaS

Centipat
Daha fazla  
16 yaşıma gireli 5 ay oldu. Boyum 1.72. Son 1 yıldır da uzamamın aşırı yavaşladığını ve durduğunu bile düşünmeye başladım.
Ortaokulda arkadaşlarımın arasında en uzun bendim ve hızlı gelişiyordum. 8 sınıfta bıyıklarım vardı tel tel olsa da :D
11'e gidiyorum ve orta okuldaki yaşıtlarım şu an benden uzunlar, 1.75 1.77 civarındalar. Arkadaş ortamında en kısa ben kaldım. Boyumun sürekli aynı kaldığını hissediyorum. Boy uzamam durmuş olabilir mi? Kötü hissetiriyor. Daha ne kadar uzuyabilirim? Bir sürü forum konusu okudum, çoğu kişi genetik ve beslenme diyor

Orta okul 8'de spor yapıyordum, vücut geliştirme ile ilgileniyordum. 1 yıl salonda yaptıktan sonra bıraktım, evde devam ettim az buz. Aklıma geldikçe yaptım sporu, halter falan da kaldırdım evet :D Ailem spor yaptığım için boyumun uzamasının yavaşladığını söylüyor. Doktora gitmek istedim fakat bunun gerekli olmadığını saçmalayıp kafaya taktığımı falan düşünüyorlar. Herkesin farklı bir hikayesi var. 16 yaşlarında boy uzaması yavaşlayan veya durduğunu düşünen sonrasında uzayan var mı?

Anne: 1.61.
Baba: 169.
Abi: 1.71 172 arası (o da benimle aynı boyda neredeyse).

Hocam bunlar genetik şeyler, 16 yaşında 1,60 olan arkadaşım var, 16 yaşında olup 1,85 olan da var. Veya kendimden örnek vermem gerekirse yaşım 15 ama boyum 1,75 civarı. Boyu takmayın zaten uzayacaksa uzar.

16 yaşıma gireli 5 ay oldu. Boyum 1.72. Son 1 yıldır da uzamamın aşırı yavaşladığını ve durduğunu bile düşünmeye başladım.
Ortaokulda arkadaşlarımın arasında en uzun bendim ve hızlı gelişiyordum. 8 sınıfta bıyıklarım vardı tel tel olsa da :D
11'e gidiyorum ve orta okuldaki yaşıtlarım şu an benden uzunlar, 1.75 1.77 civarındalar. Arkadaş ortamında en kısa ben kaldım. Boyumun sürekli aynı kaldığını hissediyorum. Boy uzamam durmuş olabilir mi? Kötü hissetiriyor. Daha ne kadar uzuyabilirim? Bir sürü forum konusu okudum, çoğu kişi genetik ve beslenme diyor

Orta okul 8'de spor yapıyordum, vücut geliştirme ile ilgileniyordum. 1 yıl salonda yaptıktan sonra bıraktım, evde devam ettim az buz. Aklıma geldikçe yaptım sporu, halter falan da kaldırdım evet :D Ailem spor yaptığım için boyumun uzamasının yavaşladığını söylüyor. Doktora gitmek istedim fakat bunun gerekli olmadığını saçmalayıp kafaya taktığımı falan düşünüyorlar. Herkesin farklı bir hikayesi var. 16 yaşlarında boy uzaması yavaşlayan veya durduğunu düşünen sonrasında uzayan var mı?

Anne: 1.61.
Baba: 169.
Abi: 1.71 172 arası (o da benimle aynı boyda neredeyse).

Ailenizin boyuna bakılacak olursa gayet normal niye abarttınız ki

Zaten sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz tamamen genetik boy uzaması, ama şöyle bir şey var uzun olmak sandığınız kadar iyi bir şey değil uzun olmanında kişisel zorlukları mevcut boyunuz ne kadar uzarsa uzar takmayın pek 🙂

Hocam 17 yaşındayım boyum 1.60 ve durdu, böyle konular görünce sinirim bozuluyor. Doktora ya da özel hastaneye gidin her şeyi söylüyorlar size ben öyle yaptım ve uzamamın durduğunu öğrendim. Boyunuz gayet ideal ayrıca, çok kafaya takıyorsanız ayakkabı tabanlarına koyulan gizli boy uzatan tabanlıklar var onlardan kullanırsınız ve yaşınız çok erken. En az 3-5cm daha uzarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı