16 yaşında 170 cm'den 185 cm'ye nasıl uzanır?

Merhaba öncelikle şunu belirteyim basketbolu bu kadar methetmelerini anlamıyorum. Basketbolun sanki boya daha aşırı bir katkısı var gibi. Diğer sporlar kadar o da yardımcı oluyor işte bu kadar. Basket neden boy uzatsın? Sürekli zıplıyorlar diye mi o zaman evin içinde zıplayarak gezsek o da mı basketbolla aynı etkiyi yapacak. Yani efenim genetiktir.
3 sene boyunca basketbol kursuna gönderildim sonuç ortada

14-15 yaşımda Efes Pilsen'in basketbol kursuna başladığımda boyum 1.60 bile değildi. Kursa almayacaklardı ama tanıdıkla filan zar zor soktular. Haftanın 3 günü kurs, diğer günler de arkadaşlarla basket oynayıp günde 1 lt süt içerek 2 yılda 15 cm kadar uzamıştım. Ergenliğe geç girdiğim için uzama 20 yaşa kadar devam etti şu an 1.83'üm. Bol kalsiyumlu beslenip voleybol, basketbol gibi sporlar yapmalısın.

3 Sene boyunca basketbol kursuna gönderildim sonuç ortada.

Bir sporu profesyonel olarak yapmaya çalışabilirsin. Yani bunu planlayabilirsin. Altyapıdan takımlarından bahsediyorum. Bende Beşiktaş'ın altyapısı için denemeye çağırılmıştım. Ama maalesef kazanamadım. Sonrasında birkaç seçmeye daha girdim. Birkaç gün sonra tekrar gireceğim. Yani dene.

Arkadaşlar merhaba yaşım 16 Kasım'da gireceğim boy 170 ayak no 46 el 22 cm kollarım uzun günde yarım saat 40 dakika esneme hareketleri vs yapıyorum beslenmem fena değil 176-178leri görmem mümkün mü?

Geri
Yukarı