16 yaşında banka hesabı açtırılır mı?

HaTeLiFe

Kilopat
Daha fazla  
İnternette biriken biraz param var 16 yaşındayım banka hesabı açtırıp kazandığım paraları çekme imkanım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hesap açma imkanın var. Çoğu banka "Harçlık Hesabı" adı altında 18 yaş altına hesap işletim ücreti kesilmeyen hesaplar veriyor. Üniversiteye geçtiğinizde okumaya devam ettiğinize dair belge gösterip hesabı aynı sistemle devam ettirebilirsiniz. Okul bittiğinde normal bir banka hesabına dönüşecektir. Önerimi soracak olursanız Garanti çok güzel imkanlar sağlıyor. Tavsiye ederim.

Diğer konuda ise bir şey söyleyemeyeceğim çünkü "internette biriken para" derken tam olarak neyi söylemeye çalıştığınızı anlayamadım. Biriktirdiğiniz yerde IBAN veya Hesap No. ile havale imkanı varsa, hesabınız aktif hale geldikten sonra bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternette biriken biraz param var 16 yaşındayım banka hesabı açtırıp kazandığım paraları çekme imkanım var mı?
Eğer velinle gidersen (ki ben bursluluk için gittim) 14 yaşında bursluluk için Banka hesabı açtırdım. Para geldikçe çekiyorum.

Hiç uğraşma ininal kart satın al gitsin.
Ininal kart ile yatırdığın parayı harcamak zorundasın, çekmek gibi bir şey yok.

İninal kart alabilirsin, Paypal alabilirsin. Veyahut anne, baba ile gidip açtırabilirsin.
PayPal güzeldi fakat artık ülkemizde kullanılamıyor, geriye tek kalan çözüm velisiyle gidip banka hesabı açtırmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı