16 yaşında biri nerede çalışabilir?

Meyve bahçelerinde 60 TL'ye yerli işçi çalıştırıyorlar. İşçiler de gariban bahçe sahipleri de.
Piyasanın altı. Türkçe bilmeyenlerdir, 3-4 aya onlar da çalışmaz. İnşaat amelesi hiç olmadım, çevrem de yok ama 12 saate 120tl verildiğini biliyorum. Ki daha üstü de vardır.

@shush Meyve bahçesi olan gariban mı olur? Onlar garibansa ben neyim?

Çiftçinin halinden çiftçi anlar. Meyve bahçesi sahibi olmak şehirde mülk sahibi olmaya ne yazık ki benzemiyor.

Piyasanın altı. Türkçe bilmeyenlerdir, 3-4 aya onlar da çalışmaz. İnşaat amelesi hiç olmadım, çevrem de yok ama 12 saate 120tl verildiğini biliyorum. Ki daha üstü de vardır.

Yerli işçilerden bahsettim. 8 saat çalışıyorlar, işverenden her bir işçi için 110 TL civarı para çıkıyor ama bir kısmını işçileri bahçeye götüren araç sahipleri kesiyor. Teknik olarak işverenden sizin belirttiğiniz miktar çıkıyor ama işçinin eline geçen düşük bir miktar.

Hocam konuyla biraz alakasız ama PS5 digital version almayı düşündüğünüzü söylemişsiniz çalışarak cihazı alabilseniz bile oyunlarına paranız yetmeyebilir 600 TL oyuna veremeyebilirsiniz aklınızda bulunsun Series S veya X yanına da Game Pass tercih edilebilir.

Hocam bilgisayarım var içinde 1650 ekran kartı 9400F işlemci olan onda da Game Pass var zaten ondan PS özel oyunları için alıyorum PS Plus alacağım 1 yıllık üstelik daha 1 yıl var yaza o zamana kadar oyunlar artar.

Ben 16 yaşındayım. İnşaatta çalışıyorum. Günlük 40-50 TL alıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Kasların yaşıtlarına göre güçleniyor.
Hocam 40-50₺ nedir gözünü seveyim?
Ben paketleme de çalıştım günlüğü 100₺.
Direkt oradan ayrıl. Sırf yaşın yüzünden ucuza işçilik yapıyorsun.
İşine saygım var ama çok az.

Geri
Yukarı