16 yaşında boy uzaması durur mu?

Bence de gelişim için önemli olabilir ama boy hariç olmalı.
Yeterince uyumak büyümeye etki eden bir diğer önemli faktördür. Uyku, çocuklarda ve gençlerde büyüme ve gelişmeyi destekler. Derin uyku sırasında vücut, büyümesi için gereken hormonları serbest bırakır. Bu nedenle yeterli uyku almak yeterli boy uzaması, büyüme ve gelişmeyi destekler.

İnternetten aldım bu şekilde yazıyor.

Bence de gelişim için önemli olabilir ama boy hariç olmalı.

Asıl en çok boya etki ediyor. 8 saat uyku olayı uyuduğunuz saatlere bağlı. Belli saatler arasında vücut aşırı verimli bir şekilde dinlenir ve bu şekilde vücut verimli bir şekilde gelişmeye devam edebilir. Neden bebekler durmadan uyur sanıyorsunuz.

Merhaba 16 yasındayım. Erkeğim. Bu sene mayıs'ta 17 yasına girecegim. Boyum 178. babamın boyu 178, annemin boyu 157. spor yaparım. Kürek yapıyorum şu anlık 5 aydır. Birkaç sene önce 2.5 yıl kano yaptım. Her gün sütümü içmeye başladım. Boyum bayağıdır uzamıyor. Kaç olurum? Sizin tecrübeleriniz neler? Tavsiye verir misiniz artımak için. Hedefim 185+.

Et süt gibi ürünler büyük bir yardımcıdır ama ne olursa olsun unutmayın olay genetiğinize bağlı. Aile fertlerinize bakarak aşağı yukarı ne kadar uzayacağınızı kestirebilirsiniz zaten.

Asıl en çok boya etki ediyor. 8 saat uyku olayı uyuduğunuz saatlere bağlı. Belli saatler arasında vücut aşırı verimli bir şekilde dinlenir ve bu şekilde vücut verimli bir şekilde gelişmeye devam edebilir. Neden bebekler durmadan uyur sanıyorsunuz.

Araştırma yapmadığım bir konu yorumsuz kalacağım.

Geri
Yukarı