16 yaşında boy uzatmak

morbid4605

Decapat
Arkadaşlar 16 yaşımdayım ve boyum 172 ve çok kısa duruyor. Bunu uzatabilir miyiz? Fittness yapıyorum. Doktor gözetiminde bir ilaç var mıdır? Önerilerinizi bekliyorum.
Dayılarım uzun ama baba tarafı kısa.

172 kısa değil ki Türkiye ortalaması zaten 173. Ben de 15 yaşındayım boyum 1.69 ve hiç de kısa hissetmiyorum. Belki kilon varsa ondan kısa hissediyorsundur. Boyunun ne kadar daha uzayacağını öğrenmek için doktora gitmen gerekiyor. Doktor da epifiz plaklarının açık olup olmadığına bakıyor. Eğer açıksa boyun daha uzar demektir. Kapalıysa boyunun son haline ulaşmışsın demektir.

172 kısa değil ki Türkiye ortalaması zaten 173. Ben de 15 yaşındayım boyum 1.69 ve hiç de kısa hissetmiyorum. Belki kilon varsa ondan kısa hissediyorsundur. Boyunun ne kadar daha uzayacağını öğrenmek için doktora gitmen gerekiyor. Doktor da epifiz plaklarının açık olup olmadığına bakıyor. Eğer açıksa boyun daha uzar demektir. Kapalıysa boyunun son haline ulaşmışsın demektir.
Hocam sanırım şu an 18.5 yaşındasınız, boyunuz ne kadar uzadı. Ben 16 yaşındayım ve boyum 1.64 ve bu bana çok kısa geliyor. Çünkü genetiğim çok daha fazla, benden 3 yaş büyük abim 187 mesela. Babam ve dedelerim de ortalamanın çok üstünde. Hatta dedem yaşlı haliyle neredeyse 187 abimle aynı boyda. Bu yüzden stres yaptım, gelişme çağında uyku düzenim hep bozuktu, bundan dolayı olabilir mi? Doktora gitmek istesem hangi kliniğe gitmeliyim ve neye bakarlar?

Geri
Yukarı