16 yaşında futbol altyapısına girilebilir mi?

Anıl_10

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni 16 yaşındayım her hafta ve imkan oldukça futbol oynuyorum. Futbol bir spordan daha fazla benim için çok büyük bir zevk ve oynamasını da izlemesini de çok severim. Birdenbire aklıma bir soru takıldı ve buralara düştüm. Acaba bir futbol kulübü ya da altyapısına girebilir miyim?

Öncelikle fiziğim yatkın ve küçüklüğümden beri futbol oynuyorum ama kulübe hiç girmedim uzun süredir oynasam da. Tazı gibi koşarım, kendimden büyük insanları çok geçtim uzun mesafeli koşarım ve yorulmam. Etkinlik olarak yapılan yarışlarda sürekli ilk 5 veya ilk 3'e girmişimdir.

Topu iyi sürerim ama şut ve pas atamam. Fakat biraz çalışma ile isabetli ve güzel pas ve şut atabileceğimi düşünüyorum sizce antrenman yaparak düzelir mi? (olağan üstü olmasa da yeteneğimin olduğunu düşünüyorum ve antrenmanı disiplin + motivasyonlu yaparım.)
Sizce benden olur mu?

Dürüst olabilirsiniz. Alınmam.

Edit: Sağlam bacağım var bacak basmış gibiyim, dengemi kaybetmem kolay kolay.
Şehir Ankara, abartı olmadan uzun yerlere giderim kulüp için.
Daha fazla istediğiniz bilgi varsa sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bir arkadaşının oynadığı vb bir kulübe seçmelere git birkaç takımda dene eğer alınmaz isen hem akademisi ( ücretli futbol okullarından bahsediyorum ) hem de altyapısı olan bir takıma git akademide başlar kendini gösterir altyapıya geçersin.

Hocam abartı olmadığı sürece uzak yerlere giderim demişsiniz İstanbul ile Ankara çok uzak değil İstanbul size uyar mı? İstanbul'da aşırı sağlam altyapılar var o yüzden

Yeni konular

Geri
Yukarı