16 Yaşında Honda CBR 125 R Kullanmak

Motorda kısa ve zayıf olmak avantajdır. Her zaman daha az rüzgâr ve daha fazla performans alırsın. Bu motora 16 yaşında sahip olmak demek okulda düşüremeyeceğin kız yok gibi düşün. Şu son yazıma çok tepki alıcam ama bu tip motor alanların çoğu bunu düşünmektedir aksini söyleyeni de dinlememek lazım yanlıştır çünkü .
Dostum bu düşünce yüzünden kendini bir halt sanan kekolar öyle bir gaza geliyor ki... Bilinçlenirsiniz umarım ne diyim.

Yorumlarınızı mantık ve aklın bulunması gereken konumda olucak şekilde yaparsanız sevinirim. Ben güzel kardeşime yorum yaparken sadece görüntü olarak yaptım.Egzoz taktırtın, teker yapın veya kendisini riske atıcak birşey önermedim . Farklı yerlerden dem vurmaya gerek yok.

Aynen çok doğru sonra haberlerde görüyoruz, hiç iyi bir şey değil. Her şeyin yeri zamanı vardır çok gazlamak istiyorsan pist var.
Piste öyle haydi gidelim deyince giremiyorsun ve her yerde pist bulunmamakta, olanlarda çok iyi olduğu söylenemez ama doğru her şeyin zamanı var.

A1 alınması taraftarı değilim. Trafikte senden kaç yaş büyük insanlar olacak ve çoğu hoşgörü sahibi değil. Biraz daha bekle, hem fiziksel olarak gelişirsin. A2 alıp rahat rahat sürersin.
Aynen öyle A1 alıp 2 sene sonra A2 geçmeyecekse alsın veya parası varsa. Fiziksel gelişime gerek yok bence tabi varda o kadar fark olmaz 2 senede bir dövüş sanatına gitsin 1 yıl karşısındaki trafik magandası ister 10 yaş büyük olsun !

Bide tabi ki okul sıkıntılı yerdedir, servis yoktur gibi sorunlar varsa bence A1 ehliyet almalı.

Aynen öyle A1 alıp 2 sene sonra A2 geçmeyecekse alsın veya parası varsa. Fiziksel gelişime gerek yok bence tabi varda o kadar fark olmaz 2 senede bir dövüş sanatına gitsin 1 yıl karşısındaki trafik magandası ister 10 yaş büyük olsun !

Bide tabi ki okul sıkıntılı yerdedir, servis yoktur gibi sorunlar varsa bence A1 ehliyet almalı.
Her şey planlandığı gibi olmuyor ama. Hatırlıyor musun bütün mahalleyi döven İrlandalı boksörü :D Kimin ne çıkacağı belli değil. En basitinden reflekslerimiz daha gelişmiş olacak. Ha bir de
Türkiye'de motor sürmenin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ölüm kalım savaşı!

Boyun kısada olsa ayak uçuyla bile sürersin hem o motorda o boy ile 1000lik motor sürüyormuş gibi görünürsün havan olur . :)
Gerçekten hepinizin desteklemesi çok güzel birsey ama ben biraz daha bekleyerek 17 yasımda staj paramı bırıktırerek almaya kadar verdim. Basta boyum kısa diye vazgeçmiştim ama sizin destediginiz sayesinde 1 sene daha bekleyerek hem ekipman için para biriktiricm hemde biraz daha kilo alıcam. Desteginiz için teşekkür ederim

Dostum @SypeR 'a katılıyorum, ne sürersen sür insanları da düşün. Kızları etkilemek için motora can çekiştirmeyin. Sonra biz günaha giriyoruz.
Ben kızlara hava atmak için almıyorum. Oda güzel birsey ama ben motor sevdam olduğu için alıcam.

Mahalle aralarında bağırta bağırta sürmediğin sürece milletin ne dediğinin önemi yok. :)
Ben bağırtarak dikkat çekmeyi sevmem. Bizzat mahallede aynı sesleri duydugumdan yapmayıda sevmiyorum.

Dostum bu düşünce yüzünden kendini bir halt sanan kekolar öyle bir gaza geliyor ki... Bilinçlenirsiniz umarım ne diyim.
Evet malesef bulundum okuldada kuba benzeri motorlarla havalı gözüküyormuş gibi hava atan insanlar var malesef bunun gıbıler yuzunden trafikte cok sıkıntı cıkıyor.

CBR 125 almak yerine MSX 125 al hem de boyuna uygun. Ayrıca daha kolay kontrol edersin. Diğer arkadaşların dediği gibi dengeni kaybettiğin an gittin. Hele artçı alacaksan arkana arkandakine de yazık. Kızları etkileyeceğim derken rezil olma. MSX al.

Geri
Yukarı