16 yaşında iletişim becerilerimi geliştirmem gerekir mi?

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım. Özellikle yıllardır bilgisayar başında takılıyorum. Elim ayağım tutuyor ve fırın esnaf işlerini yaparım. Şu an internetten para da kazanıyorum ancak tek başıma olduğum için yani şu an sıkılmaktan demiyorum ama şu an iletişim kurmuyorum kimse ile ve iletişim kurmadığım için de ileride bunun karşıma bir engel olarak çıkıp insanları tanıyamadığım ve farklı karakterler tanımayıp hiç hata yapmadan yaşamak açıkçası bana da garip geliyor. Ancak nasıl yapacağımı inanın ben de bilmiyorum. Hatadan kastım yani olayları görüp artık daha emin deneyim sahibi bir kafada gidersin. Sizce ne yapmalıyım? 16 yaşında bir gencim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşın ilerledikçe farklı şeylere ilgi duyacaksın zaten, farklı ortamlara girmek zorunda kalacaksın. İş ortamı, okul ortamı gibi. Bir hobi edineceksin belki, kursa gideceksin. Hayatın değişecek öyle kalmayacak merak etme. İletişim kuracağın insanlar karşına çıkacak. Tabii sürekli evde oturarak hayatının değişmesini beklememen gerekiyor. Gerçekten hayat bir ay içinde bile çok farklı yerlere evrilebiliyor.

Geri
Yukarı