16 yaşında karanlıktan korkmam normal mi?

PowerXitinia

Hectopat
16 yaşında bir gencim. Karanlıkta tek başıma kalmaktan çok korkuyorum. Bulunduğum odamın karşısında bir ayna var. Çoğu zaman ona bakmaya korkuyorum. Korkunç şeyler görüyorum. Bu yüzden odamın ışığı açık kalıyor. Genellikle çok korktuğum için tuvalete giderken bile koşarak gidiyorum. Sizce bu normal mi? Ha bir de korkunç sesler duyuyorum.

Bence kendi kafanızda kuruntu yapıyorsunuz bu da sürekli stres altında kalmanız anlamına geliyor karanlıktan korkuyordum bende 12-13 yaşına kadar 13 yaşındayken kendimde cesaret buldum ve bizim köydeki evimizde odada tek bir ışık kalmayacak şekilde tüm gece geçirdim sabahında ise kafamdaki kuruntu ve korkunun hiçbir anlamı olmadığını anladım ondan sonra alıştım.

Şöyle söyleyeyim, inançlı olduğum zamanlar bende böyleydim. Muhtemelen cin vs. hikayelerine inanıyorsun. Bende zamanında tuvalete giderken, akşam zamanı apartmandan eve çıkarken(çok karanlık oluyordu), gece odamda lamba kapalıyken çok korkardım. Ama yaşın ilerledikçe böyle şeyleri çok takmamayı, böyle şeylere inanmamayı öğrenirsin diye umuyorum :)

Şöyle söyleyeyim, inançlı olduğum zamanlar bende böyleydim. Muhtemelen cin vs. hikayelerine inanıyorsun. Bende zamanında tuvalete giderken, akşam zamanı apartmandan eve çıkarken(çok karanlık oluyordu), gece odamda lamba kapalıyken çok korkardım. Ama yaşın ilerledikçe böyle şeyleri çok takmamayı, böyle şeylere inanmamayı öğrenirsin diye umuyorum :)
İyimisin kankam yani çocuk 20 yaşında geldiğince ateist bir fukara olarakmi yaşayacak cinler vardır büyü vardır bunu bilim değil birsuru olay olmuş ve bazı ateistler bile büyünün varligini kabul ediyor çünkü yaşanan hunlarca olay var siz hala yok din yok yok bu yok diye konuşuyorsunuz

16 yaşında bir gencim. Karanlıkta tek başıma kalmaktan çok korkuyorum. Bulunduğum odamın karşısında bir ayna var. Çoğu zaman ona bakmaya korkuyorum. Korkunç şeyler görüyorum. Bu yüzden odamın ışığı açık kalıyor. Genellikle çok korktuğum için tuvalete giderken bile koşarak gidiyorum. Sizce bu normal mi? Ha bir de korkunç sesler duyuyorum.

Eskiden bende böyle karanlıktan ve böyle şeylerden korkardım. İnancım ve dini bilgim zayıftı. Rabbime olan inancım ve ahirete olan inancim arttıkça daha cesur oldum. Ve ne kadar kafanda onları kurarsan geceleri asla uyuyamazsın. 2 3 yıl boyunca sabah gün aymadan karanlıkta uyuyamıyordum 2 sene öncesine kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı