16 yaşında maçta bacağım ağrıyor

Daha fazla  
2 haftadır yaşıyorum bu sorunu. Ağrıdan ayaklarım titriyor. Yürüyemez hale geliyorum fakat top bana gelince her zaman olduğu gibi bütün acıları unutuyorum. Eskiden kondisyonum da bayağı düşmüştü 5 dk koşup yoruluyordum. 1 hafta sorunsuz maç yaptım ve mükemmel oynadım ama sorunlar beni bırakmıyor, 1 hafta sonra yeni sorun çıktı. Hiçbir zaman tam olarak potansiyelimi gösteremedim bu sorunlar yüzünden. Maç başlarında çok iyi oynuyorum fakat ağrılar girince şutlarım güçsüzleşiyor, topsuzlen hareket bile edemiyorum. Koşamıyorum yürüyemiyorum yatıyorum maçta. Bu yaşta saçımda beyazlarım var, düzelmeler başlasa da kondisyonum kötü, bacaklarım ağrıyor. Futbol 4 yaşımdan beri sevdiğim tek sadık kaldığım şeydir. Futbolu böyle şeyler için bırakmak istemiyorum. Zorluyorum kendimi ne olacağını bilmeden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstiyorsanız ortopediye falan baktırın. Ağrının nereden olduğu falan da önemli. Benim de 15 yaşımdan beri falan dizlerimde benzer bir sıkıntı oluyordu, her büktüğümde kütlüyordu falan. Babam çok geçistiriyordu "Normal, sıkıntı yoktur" diye. Sonra 19 yaşında çok daha kötüleşti, Ortopediye gittik ve kıkırdaklarımın kalitesi düşükmüş ve küçüklükten gelme duruş bozukluğum varmış. Sol omzumu daha önde ve eğik tutup sağ omzumu düzgün tutuyormuşum ve bundan dolayı da sol bacağıma daha çok yük bindiriyormuşum. Kıkırdaklarım da kalitesiz olduğu için bu yaşta eskime olmuş ve ne yazıkki kalıcı bir çözüm yokmuş. Bir krem ve an azından destek olsun diye kalojen vermişlerdi onları kullandım. Şu an 3 aylık süreçteyim ve tekrar kontrole gideceğim.

Ben de baya spor yapan biriyim bu arada. Hem 13 yaşımdan beri basketbol oynuyorum hem de 18 ay düzenli fitness yapmışlığım var.

Bu sorun için de kemiklerime daha az yük binsin diye kaslarımı güçlü tutmam gerekiyormuş ama henüz tekrar fitnessa başlayamadım.

Geri
Yukarı