16 yaşında nasıl futbolcu olunur?

Hayatımda hiç böyle bir şeye atılmadım yapabileceğimi düşünüyorum kurslara falan gidip ama tam olarak ne yapmam lazım? Yani mesela küçük takımlara katılmak için kaç yıl eğitim lazımdır acaba? Bu olaylarla ilgili pek bilgim yok o yüzden tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Bence gir, ben senin yaşlarında girdim. Altyapıdaydık osmanlıspor ile maçımız vardı. O maçtan sonra bizi Galatasaray'ın altyapısı ile maç yaptırdılar. Sonradan zaten kulüp battı :)

Bu ülkede ne kadar iyi var da hangi biri iyi yerlere geldi? Çok iyiler var ama halen hak ettikleri yerlerinde değiller. Düz mantık girmeyin.

Arkadaşa zor, başka şeylere yönelin diyerek siz de düz mantık gidiyorsunuz. İyiyse çaba gösterirse, şansı yaver giderse imkansız falan değil çabalasın arkadaş.

Arkadaşa zor, başka şeylere yönelin diyerek siz de düz mantık gidiyorsunuz. İyiyse çaba gösterirse, şansı yaver giderse imkansız falan değil çabalasın arkadaş.
Yükseliş şans ile olmuyor canım, parayı veren düdüğü çalar. Hayal ile iş yürümez.
Eğer futbol ile çalışmaya zaman ayırabiliyorsa buyursun, ama bu ülkeden anca dışarı çıkarsa harcanmadan iyi bir futbolcu olabilir.

Yükseliş şans ile olmuyor canım, parayı veren düdüğü çalar. Hayal ile iş yürümez.
Eğer futbol ile çalışmaya zaman ayırabiliyorsa buyursun, ama bu ülkeden anca dışarı çıkarsa harcanmadan iyi bir futbolcu olabilir.

Negatif, iç karartıcı konuşmaya devam edin. Bu ülkeden Arda Turan gibi futbolcular nasıl çıktı? Aziz Sancar gibi insanlar nasıl çıktı?

Negatif, iç karartıcı konuşmaya devam edin. Bu ülkeden arda turan gibi futbolcular nasıl çıktı? Aziz sancar gibi insanlar nasıl çıktı?

Hocam ben anlamadım şimdi buraya konu açmadan önce moralim yerindeydi şu an biraz bozuldu ne yapmam lazım şu an sizce karar veremedim.

Negatif, iç karartıcı konuşmaya devam edin. Bu ülkeden Arda Turan gibi futbolcular nasıl çıktı? Aziz Sancar gibi insanlar nasıl çıktı?
Ben nötrüm, negatif ya da pozitif değil. Adam gibi gerçekleri burada açıklıyorum.

Hocam ben anlamadım şimdi buraya konu açmadan önce moralim yerindeydi şu an biraz bozuldu ne yapmam lazım şu an sizce karar veremedim.
Hocam moralinizin bozulmasına üzülmüyor değilim, ama gerçekler bunlar. Ben ne yapayım?
Yukarıdakiler anlamak istemeyip "Beğenmedim" atıp duruyorlar. Onlar da kabullenmiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı