18 yaşında futbolcu olunur mu?

Qwerty10

Decapat
Arkadaşlar merhaba, Mayıs'ta 18'ime gireceğim futbola başlamak istiyorum ve harbi öğrenmek istiyorum. Sizce olabilir miyim? Gören herkes yorumlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlamaktan kastınız sıfırdan başlamaksa işiniz zor. Profesyonel futbolcu olmak ise imkansız. Eğer çocukluğunuzdan beri oynuyorsanız ve yetenekliyseniz amatör liglerde kendinize yer bulabilirsiniz.

Geçmişte yapmadıysan, çok zor. Bacak kasların gelişmemiştir çok yetenekli değilsen çok zorlanırsın, sakatlık ihtimalin de yüksek.

Ne amaçla olduğuna bağlı bal liginde falan oynamak istiyorsanız gayet olağan fakat ana liglerde tutunmak istiyorsan ciddi bir yeteneğin olması lazım bu yaşta.

Başlamaktan kastınız sıfırdan başlamaksa işiniz zor. Profesyonel futbolcu olmak ise imkansız. Eğer çocukluğunuzdan beri oynuyorsanız ve yetenekliyseniz amatör liglerde kendinize yer bulabilirsiniz.

O zaman ne işim var hocam boş verin yani o kadar sene oynayacağım amatör ligde oynayacağım o değil profesyonel futbolcuda olamayacaksan anlamı yok.

O zaman ne işim var hocam boşverin hayalmiş.
Hocam kaldı ki yetenekli olup profesyonelliğe adım atsanız bile sakatlanıp kariyerinizin erkenden bitme olasılığı var. Bir nevi risk almış oluyorsunuz profesyonel olup para kazanmak için. Ben de yetenekli olmama rağmen yavaş yavaş soğuyorum. Futbol ağır bir spor ve sakatlanma riski yüksek. Yine de arkadaş grubunuz varsa bi halı sahaya gidilir(riskli hareketler yapmamak şartıyla). :)

Geri
Yukarı