16 yaşında nerede çalışılır?

Aynen ustam ev taşımacılığı babam bir işten 100 TL alıyor ortalama çogu zaman günlük iş oluyor 100*25 desen 2500 TL aylık en az.
Her şeye tamamım ama 16 yaşımda bu işi yapmak istemiyorum. Yüksek ağırlık gelişimime en olabilir. Allah korusun bir bel sakatlığı yaşasam boy falan her şey durur.

Her şeye tamamım ama 16 yaşımda bu işi yapmak istemiyorum. Yüksek ağırlık gelişimime en olabilir. Allah korusun bir bel sakatlığı yaşasam boy falan her şey durur.
Dostum hani riski seviyordun ? Alışırsan birşey olmaz dikkatli olmalısın paraşüt ipleri var onunla buz dolabını falan bağlıyorsun sırtına atıyorsun. Yada küçük şeyler taşırsın 50 60 tl alırsın.

Dostum hani riski seviyordun ? Alışırsan birşey olmaz dikkatli olmalısın paraşüt ipleri var onunla buz dolabını falan bağlıyorsun sırtına atıyorsun. Yada küçük şeyler taşırsın 50 60 tl alırsın.
Siz ciddi anlamda kafası çalışmayan varlıklarsınız. Riski seviyorum ama 16 yaşımda kendimi sakatlayacak iş yapmam. O zaman kafes dövüşüne giderim. 5-10.000 ₺ para alırım.

Sanayi de çalışabilirsin herkes kötülüyor ama çok para kaldırabilirsin arkadaşım çalışıyordu şu an haftalık 350 alıyor yemek, içme gibi ihtiyaçları da ustası karşılıyor.

Sen ne biliyorsun? Sanayi de meslek hedefin yoksa 2 saat bile çalışılmaz. İğrenç bir ortam. Dünyanın en pislik ve kutsal işidir Sanayi. Zengin olmak okumamak istiyorsanız sanayi ortamını öneririm. Ancak kimse iş öğretmeyecek acımayacak size. Geçici süre ile asla girmeyin derim.

Dostum ne kadar sıcak bakarsın bilmem ama freelance işleri yapabilirsin ufak ufak çeviri işleri için İngilizce biliyorsun zaten ufak ufak başlarsın sonra ingilizceni de geliştirirsin hem de para kazanırsın.

Sen ne biliyorsun? Sanayi de meslek hedefin yoksa 2 saat bile çalışılmaz. İğrenç bir ortam. Dünyanın en pislik ve kutsal işidir Sanayi. Zengin olmak okumamak istiyorsanız sanayi ortamını öneririm. Ancak kimse iş öğretmeyecek acımayacak size. Geçici süre ile asla girmeyin derim.

Hocam neden bana kızıyorsunuz. Ben gördüğüm kadarını söylüyorum.

Hocam berberde çırak olarak çalışan arkadaşım var benim.
Günlük 100 TL + 1 öğün yemek. Bence gayet iyi, aylık bu 2600 TL yapıyor.
(Pazar günleri berberler kapalı olduğu için işin içine katmadım.)

Geri
Yukarı