16 yaşında saç dökülmesi normal mi?

beratkhu

Hectopat
Saçlarım normale göre çok uzun, günaşırı ortalama 60 65 tel döküyorum bu yaşta normal midir? Bir de nedense alnımın sol tarafı daha açık gibi aslında çok takmıyorum ama ister istemez ufak bir deprasyon oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aile, akraba büyüklerinde kelleşme varsa dermatoloğa randevu alıp görün, yoksa bile görün çünkü kan değerlerini ve ne yapman gerektiği konusunda sana yol gösterir. Belirli sayıda tel dökülmesi normal kabul ediliyor fakat sürekli olması sıkıntı yaşatır ve açılmalar belirli bir süre sonra meydana gelebilir, erkenden önlem almak lazım anlayacağın.

Saçlarım normale göre çok uzun, günaşırı ortalama 60 65 tel döküyorum bu yaşta normal midir? Bir de nedense alnımın sol tarafı daha açık gibi aslında çok takmıyorum ama ister istemez ufak bir deprasyon oluyor.
Saç dökülmesi normal kardeş. Saç dökülür yine çıkar daha 16 yaşındasın. Çok ekstrem bi durum yoksa sorun olmaz. Nerdeyse herkesin başına gelen bi durum. Saçların uzun demişsin zaten uzun saç çok dökülür hele ince telliyse. Besleyici falan kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı