16 yaşında saçlarım dökülüyor

Saçlarınız uzunsa dökülmesi çok normal. Eğer açılma olmuyorsa dert etmenize gerek yok. Stres de buna neden olan etmenler arasında yer alıyor. Başka bir hastalığın vs. belirtisi mi bilmiyorum. Şüpheniz varsa doktora danışın.

Evet, stres saç dökülmesine sebep olabilir.
Yaşadığımz toplum gereği stres yapmamak aşırı zor bişey. Saç dökülmesi devam edecek mecburen :)
Saçlarınız uzunsa dökülmesi çok normal. Eğer açılma olmuyorsa dert etmenize gerek yok. Stres de buna neden olan etmenler arasında yer alıyor. Başka bir hastalığın vs. belirtisi mi bilmiyorum. Şüpheniz varsa doktora danışın.
Aşırı uzun artık peruk gibi oldu. Bi kere üçe vurayım hem yağlanmaz rahat ederim :))

Sinir, stress, deprasyon gibi etkenler saçlara büyük zarar verir zor bir dönemden geçiyorsan ya da çok stres yapıyorsan ondan dökülüyordur genetiğinde iyi ise muhtemelen budur bir psikiyatrisle görüşebilirsiniz.

Yaşadığımz toplum gereği stres yapmamak aşırı zor bişey. Saç dökülmesi devam edecek mecburen :)

Aşırı uzun artık peruk gibi oldu. Bi kere üçe vurayım hem yağlanmaz rahat ederim :))
Benimde çok dökülen uzun saçlarım vardı. Kestirdikten sonra bir daha dökülmedi.

Saçları kazıtmak çözüm değil. Sadece kısa olursa döküldüğünü görmüyosun dökülmüyor gibi hissediyosun. Bir sınava hazırlanıyosan, veya kafana taktığın bir mevzu varsa evet stresten saç dökülür stres bitince durur. Ailemde herkes gür saçlı diyorsun alopesi değildir muhtemelen. Bu saydıklarım değilse de ciddi bir sorundur erteleme bir dermatoloğa görün dostum.

sana şöyle bir tavsiye vereyim benim de saçlarım çok fena dökülüyordu ve kafaya takıyordum. gittim saçları 0'a vurdurdum üstüne de epilasyon yaptırdım. şimdi dazlağım ve o kadar rahatım ki dökülme derdi yok, uzadı kestir derdi yok, kirlendi yıka derdi yok, bozuldu şekil ver derdi yok, kafa şeklin güzelse tavsiye ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı