16 yaşında yatırım hesabı nasıl açılır?

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 16 fırında çalışıyorum, asgari maaşla kendime banka hesabı açacağım. Birikim için icra olay falan olursa benim birikim hesabımdaki parayı alırlar mı? Diğer bir sorum ise, açtığım birikim hesabına altın yatırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaşım 16 fırında çalışıyorum, asgari maaşla kendime banka hesabı açacağım. Birikim için icra olay falan olursa benim birikim hesabımdaki parayı alırlar mı? Diğer bir sorum ise, açtığım birikim hesabına altın yatırabilir miyim?
Birikim hesabından kastınız dolar altın hesabı sanırsam. Velinizle herhangi bir banka şubesine müracaat ederek hesap açtırıyorsunuz. Ardından altın hesabı da açtırmak istediğinizi söylesin veliniz. Hesap açıldıktan sonra mobil bankacılık üzerinden TL bakiyenizi kullanarak altın alımı yapabilirsiniz. Ama tüm bankalar 18 yaş altına mobil bankacılıktan bu tür işlem yapmaya izin vermiyor. Size tavsiyem Yapıkredi'den hesap açarsanız borsa ve kredili işlemler hariç istediğinizi yapabilirsiniz. Yapıkredi 'den hesap açarken kimliğinizde fotoğraf olması gerektiğini unutmayın.

İcrada banka mevduat hesaplarınızdaki para el koyabilir, onu tam bilmiyorum. Altın hesabını da Vakıfbank ve Akbank'tan açabilirsiniz. Geriye kalan bankalarda var mı bilmiyoru ama ben kesin olarak Akbank'ta ve Vakıfbank'ta olduğunu biliyorum.

Geri
Yukarı