16 yaşında yazın yapılabilecek iş önerisi

Yubuss

Centipat
Daha fazla  
16 yaşıma geldim aileme destek amaçlı bu yaz çalışma kararı verdim önerebileceğiniz bir iş var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer deniz kenarında bir yerde oturuyorsanız yazın plajlarda çalışabilirsiniz.

Hocam evde bilgisayarın var mı? Bence şu an kendini geliştirmen senin için çok daha iyi olacaktır. Yazılım, tasarım gibi şeylerden birini seçip öğrenebilirsin. İleride bunları -kesin olmasa da ve çok uğraşman gerekse de- işe dökebilirsin. Benim tavsiyem budur, eğer illa çalışacağım diyorsanız çalışıp eve geldikten sonra bu dediğim şeyleri öğrenin. Eğer bunlara ilginiz yoksa kesinlikle ve kesinlikle yabancı dil -özellikle İngilizce tavsiye ederim- öğrenmeye çalışın. Eğer öğrenirseniz, en basitinden Türkçe yama yapıp satabilirsiniz. Bu daha aklıma gelen tek şey, tercüme bürolarında çalışabilirsiniz ama dil öğrenmek uzun bir süreçtir. Ancak geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız, elinizde kesinlikle bir yabancı dil bulundurun. Uygulamalar var, Cambly gibi. Kullanmadım hiç ama görünüşe bakılırsa kursa gidecek Mali durumunuz yok, bu uygulamalara başvurabilirsin. Bu sayede speaking egzersizlerini de yaparsın. İnternetten izleyeceğin videolar ve bu speaking -Cambly kullanırsan listening de yapabilirsin- egzersizlerinle de İngilizce'ni geliştirirsin. İlla Cambly olmak zorunda değil bu arada, tek az buz fikir sahibi olduğum platform o.

Geri
Yukarı