160 sayfalık kitap anlayarak kaç saatte okunabilir?

talha060708090

Picopat
Daha fazla  
Anlayarak 160 sayfa kitap hızlı bir şekilde kaç saate biter? Maksimum 6 saatim var. Yarın hocaya anlatmam lazım ama anlayarak.
Hâlâ uyanık var mı? :)

Sayfada ne kadar yazı olduğu ve kitabın türüne göre değişir. Yazılar ince ve sayfada fazlaca kelime varsa okuması uzun sürer. Ayrıca kitabın türü nedir? Yani roman falan ise yine kısa sürede biter fakat tarih kitabı gibi falan ise anlamak, akılda tutmak, öğrenmek gerekir.

Sayfada ne kadar yazı olduğu ve kitabın türüne göre değişir. Yazılar ince ve sayfada fazlaca kelime varsa okuması uzun sürer. Ayrıca kitabın türü nedir? Yani roman falan ise yine kısa sürede biter fakat tarih kitap gibi falan ise anlamak, akılda tutmak, öğrenmek gerekir.

Vallahi hiç bilmiyorum ama bir hikaye anlatılıyor kitapın adı da"fadiş" arada tarih falan var az önce bir tarih kitabını 3 saatte bitirdim toplam 120 sayfaydı.

Vallahi hiç bilmiyorum ama bir hikaye anlatılıyor kitapın adı da"fadiş" arada tarih falan var az önce bir tarih kitabını 3 saatte bitirdim toplam 120 sayfaydı.
Kısa hikaye kitabı herhalde. Tarih, kişisel gelişim türünde kitap olmadığı için takılıp üzerinden tekrar geçeceğiniz sayfa sayısı az olacaktır.

Diğer kitabı referans alarak konuşursak 40 sayfayı 1 saatte bitirmişsiniz. Bu durumda da 160 sayfalık kitabı 4 saatte bitirirsiniz. Tabi sayfa düzeni değişik olursa bu süre kısalıp uzayabilir.

Kısa hikaye kitabı herhalde. Tarih, kişisel gelişim türünde kitap olmadığı için takılıp üzerinden tekrar geçeceğiniz sayfa sayısı az olacaktır.

Diğer kitabı referans alarak konuşursak 40 sayfayı 1 saatte bitirmişsiniz. Bu durumda da 160 sayfalık kitabı 4 saatte bitirirsiniz. Tabi sayfa düzeni değişik olursa bu süre kısalıp uzayabilir.
Teşekkürler. Ben artık kitabı okuyim😶

Kitabına bağlı ders kitabi ise 8-12 saat

Normal hikaye roman ise 3-6 saat

Yeni konular

Geri
Yukarı