1600-1700 TL 144Hz monitör önerisi

ErdoganD

Hectopat
Ekran kartı: GeForce GTX 1660 Super.
Arkadaşlar Max bütçem 1600-1700.
Kullanım amacım genel anlamda oyun ve gündelik kullanım.
Oynayacağım oyunlar; arma, Squad, R6, LoL, Sea of Thieves vb.
bu fiyat bandında alabileceğim monitör önerilerinizi bekliyorum.

144Hz,1 ms ve IPS panel. Buna bakabilirsiniz.
Bu monitörde gsync var mı?

Bu monitörde gsync var mı?
Normalde yok ama Display Port kablosunun kullanırsanız G-Sync açabilirsiniz diye biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım, peki sizin bir öneriniz var mı? VA ve IPS arasında karar veremiyorum özellikle.
IPS paneller VA panellere göre göre daha iyi renk kalitesi ve görüş açısı sunar.

VA panellerin de IPS'lere göre düşük gecikmeli olma avantajları var ama bu bütçede geçerli değil pek, benim önerebileceğim VA'lar 4ms.
1ms sadece TN bulabildim. Çok da önemli değil ms zaten. Önemli ama "çok" değil, 4ms de çok yüksek değil çünkü.

Bu arada bu monitörde 1ms yazıyor ama 1ms olması için VRB diye bir mod etkinleştirmelisiniz ve o mod görüntüyü bayağı bozuyor, kullanacağınızı sanmıyorum.

Geriye kalan tek avantaj da kontrast oranının VA'larda çok yüksek olması. Bu da siyahların ve beyazların daha iyi gözükeceği anlamına gelir.

Genel sonuç olarak ben IPS öneririm, model olarak da daha artmıyorsa Acer'ı alın. Artarsa kesinlikle bunu öneririm, çok daha iyidir;

IPS paneller VA panellere göre göre daha iyi renk kalitesi ve görüş açısı sunar.

VA panellerin de IPS'lere göre düşük gecikmeli olma avantajları var ama bu bütçede geçerli değil pek, benim önerebileceğim VA'lar 4ms.
1ms sadece TN bulabildim. Çok da önemli değil ms zaten. Önemli ama "çok" değil, 4ms de çok yüksek değil çünkü.

Bu arada bu monitörde 1ms yazıyor ama 1ms olması için VRB diye bir mod etkinleştirmelisiniz ve o mod görüntüyü bayağı bozuyor, kullanacağınızı sanmıyorum.

Geriye kalan tek avantaj da kontrast oranının VA'larda çok yüksek olması. Bu da siyahların ve beyazların daha iyi gözükeceği anlamına gelir.

Genel sonuç olarak ben IPS öneririm, model olarak da daha artmıyorsa Acer'ı alın. Artarsa kesinlikle bunu öneririm, çok daha iyidir;

Teşekkür ederim önerileriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı