Çocukluğumu geçirdiğim evden taşınıyorum

tekken12

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben 14 yaşındayım. Şu an oturduğum eve 4 yaşımda geldim yani 10 yıldır buradayım. Yeni kardeşim olduğu için ona da bir oda gerekiyordu bu yüzden ailem 3+1 eve taşınmaya karar verdiler. Yani çocukluğum geçtiği evden ayrılıyorum bütün arkadaşlarım ve anılarım buradaydı. Psikolojim çöktü. Bu durumu yaşayan var mı?

Ben de yaşadım. Hem de doğup büyüdüğüm evde, 11 yaşında. En yakın arkadaşımı bıraktım. Zamanla alışırsınız, hayatınız boyuna aynı evde de yaşayamazsınız. Gittiğiniz yerde arkadaş edinirseniz gerisi gelir.

Arkadaşlar merhaba ben 14 yaşındayım. Şu an oturduğum eve 4 yaşımda geldim yani 10 yıldır buradayım. Yeni kardeşim olduğu için ona da bir oda gerekiyordu bu yüzden ailem 3+1 eve taşınmaya karar verdiler. Yani çocukluğum geçtiği evden ayrılıyorum bütün arkadaşlarım ve anılarım buradaydı. Psikolojim çöktü. Bu durumu yaşayan var mı?
Yeni evdede gençliğim, ergenliğim geçti diye anlatırsın dostum, emin ol alışırsın.

Reis bakma millet çocukluk çocukluk dediğine bir insanın asıl hayatı ergenlik döneminde oluyor. Asıl anıların da ergenlik döneminde oluyor. Çocukluk işin çerez kısmı. Ayrıca ben de çok kez taşındım. Alıştığın evi terk etmek başta zor oluyor ama yeni eve yerleştikten 1-2 gün sonra o evin rahatlığını anlayınca alışıyorsun bile. Ergenlik dönemine daha yeni girdiğin için çocukluktan arkadaşların gelip geçicidir asıl hayatın bırak şimdi başlasın.

Ben bu durumu yaşamıştım 3 yaşında geldiğim evden 10 yaşımda ayrıldım. Anılar falan ilk üzüldüm ama benim üzüntüm çok sürmedi. Üzüntünün süresi bence taşındığın yere bağlı. Benim tanındığım yerin konumu iyiydi her şey vardı yakınımda çok işlek bir cadde yürüme mesafesi AVM metro falan vardı ve en önemlisi yaşıtım insanlar vardı ve iyi insanlardı. Sonra unuttum orayı.

Geri
Yukarı