Çözüldü 1600 AF OC yaparken fazla güç çekiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ehweniscer

Hectopat
Makaleler
1
Elimde 1600 AF işlemci var OC yapayım dedim kendi Boost hızı olan 3.7 GHz için sabitledim 1.3v için ve 95W'ı gördü. 3.9 için denedim 105W çok rahat buluyor ne yapmam gerekir? Anakartım ASUS TUF B450M Pro s.

1638695757409.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aklımda işlemci satıp 3600 aramak ya da sağlam bir sıvı soğutma alma fikri var sadece işlemcim bana yetiyor ama sınırlarını zorlamak istiyorum.

Sağlam sıvı soğutmalar bayağı pahalı oldu, sağlam hava soğutma ile iş görmeyi deneyebilirsin.

3600 arıyorsan yine silikona dikkat et, silikonlarında 2020 2021 ile alakalı bir durum vardı sanırım 2021 üretimi olanların silikonu daha iyiydi; yalan olmasın ama böyle hatırlıyorum. Sıfır alacaksan alma bu arada, direkt overpriced derecesine çıktı artık çoğu AMD işlemci. İkinci el bak ama satıcının silikon kalitesi hakkında bilgisi ne kadar iyi olur bilmem.
Aklımda işlemci satıp 3600 aramak ya da sağlam bir sıvı soğutma alma fikri var sadece işlemcim bana yetiyor ama sınırlarını zorlamak istiyorum.

Sağlam sıvı soğutmalar bayağı pahalı oldu, sağlam hava soğutma ile iş görmeyi deneyebilirsin.

3600 arıyorsan yine silikona dikkat et, silikonlarında 2020 2021 ile alakalı bir durum vardı sanırım 2021 üretimi olanların silikonu daha iyiydi; yalan olmasın ama böyle hatırlıyorum. Sıfır alacaksan alma bu arada, direkt overpriced derecesine çıktı artık çoğu AMD işlemci. İkinci el bak ama satıcının silikon kalitesi hakkında bilgisi ne kadar iyi olur bilmem.

Çözüm

2. el bakacağım dediğiniz gibi zaten aklımda 1. öncelik soğutucu bakmak var bununla ilgili birçok konu açtım yardımınız için teşekkür ederim.

2. el bakacağım dediğiniz gibi zaten aklımda 1. öncelik soğutucu bakmak var bununla ilgili birçok konu açtım yardımınız için teşekkür ederim.

Hala güncel duruyor mu o konular veya üzerinden çok zaman geçti mi? Konu hortlatma olmadan yazarım, atabilir misin?

Hala güncel duruyor mu o konular veya üzerinden çok zaman geçti mi? Konu hortlatma olmadan yazarım, atabilir misin?

Biraz geçmiş, yazmasam daha iyi; hortlatmak istemem.

Yeni konu açabilirsin soğutucu önerisi istersen, bütçen doğrultusunda yardım etmeye çalışırım.

Son düzenleme:
@Ehweniscer

Baktım, hangi GHz ve voltaj değerleri? OC'nin stabilitesinden eminiz değil mi?

@Ehweniscer

Baktım, hangi GHz ve voltaj değerleri? OC'nin stabilitesinden eminiz değil mi?

Hocam 3.9 GHz için 1.35v veriyorum toplamda 1 gündür kullanıyorum sadece Cinebench R23 kullanırken sistem çöküyor defalarca RDR2, Warzone, Witcher 3, gibi ağır oyunlar oynadım sıkıntı olmadı sıcaklıklar ise 68 civarı seyrediyor.

Hocam 3.9GHz için 1.35v veriyorum toplamda 1 gündür kullanıyorum sadece Cinebench R23 kullanırken sistem çöküyor defalarca RDR2, Warzone, Witcher 3, gibi ağır oyunlar oynadım sıkıntı olmadı sıcaklıklar ise 68 civarı seyrediyor.

Cinebench R23'te değil de, hiç stres testinde test yapmış mıydın? Cinebench R23'te benim de arada çöküyor ama Prime95'te tık yok.

Sıcaklıklar iyi, test sonuçları da fena görünmüyor doğrusu; 2600'ü geçip 2600X ile kapışır hale gelmiş işlemci.

Geri
Yukarı