1600 AF ve 1650 Super düşük FPS sorunu

kudal

Hectopat
Arkadaşlar elime dün ulaşan 1650S ekran kartını test ederken CS:GO ve PUBG oyunlarını deneme şansım oldu. Önceki GTX 950 kartım ile FPS Benchmark testinde 160 FPS alırken şimdiki 1650S ile yine 160-170 arası FPS görüyorum. Sıcaklık değerleri normal işlemci kullanımı yüksek, ekran kartı 50 seviyelerinde. PUBG’de ise yine ortalama 80 FPS alıyorum. Önceki GTX 950 ile 60-70 falan alıyordum. Bu iki kart arasında değerlerin böyle olması açıkçası fazla şaşırttı beni sorunu anlayamadım.

Yayın yapmak için dizdim bu sistemi, ekran kartı almadan önce yayını başlatınca FPS çok düşüyor diye masrafa girip ekran kartı aldım ancak yine boş alanda 250 FPS alıyorsam 90-100 küsurlere düşüyor. Driver'ler güncel.
1600 AF.
1650S.
8 GB RAM 3000MHz (bundan kaynaklı olacağını hiç sanmıyorum. RAM kullanımı zaten az üzerine “ benim derdim ekran kartının değerlere yansımamış olması”
600W80PLUS.

MSI Afterburner yükleyin. RAM, CPU, GPU kullanımını buradan paylaşın. Technopat'ın bir videosu var oradan bakabilirsin bilmiyorsan. Tahmin etmek doğru olmaz.

Tahminlik bir durum yok ki dostum değerleri zaten yukarıda bahsetmişim. İşlemci kullanımı yüksek, ekran kartı 50 küsür seviyelerinde, ısı sıkıntısı yok. RAM’ de 5 GB falan kullanılıyordu.

Tahminlik bir durum yok ki dostum değerleri zaten yukarıda bahsetmişim. İşlemci kullanımı yüksek, ekran kartı 50 küsür seviyelerinde, ısı sıkıntısı yok. RAM’ de 5 GB falan kullanılıyordu.
Ekran kartının %50 kullanımı normal değil. İşlemci darboğazı olduğunu düşünmüyorum. 1650S giriş seviyesi bir ekran kartı, işlemci de gayet güçlü bir işlemci. Onun için dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı