GTX 1650 Super ve Ryzen 5 1600 AF Sistemde FPS Düşmesi

FatabeyTheBest

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Yaşadığım sorunu mümkün olabildiğince açıklamaya çalışacağım. Sistemi alalı 2 hafta falan oldu. Aldığımın 2. gününde reboot hatası aldım. BIOS'tan Boot optionları değiştirdiğimde hata düzeldi. Boot seçeneklerinden de Fast Boot'u fastest olarak ayarladım. Csmi kapattım. Düne kadar bir problem yoktu. Şimdi problemin başladığı zamanı anlatıyorum. Bilgisayarı normal bir şekilde kullanıyordum. Önce Valorant'ta küçük bir drop yaşadım. Daha sonra yarım saat sonra masaüstünde bir drop yaşadım. Ertesi gün açılırken normalde 12 saniyede falan açılırken noktaların dönmesi falan drop yiye yiye 1 dakikada anca açıldı. Tekrar başlattığımda bu sefer dondu ve hiç açılmadı. Bugün de açılırken 1 dk falan geçti ve mavi ekran verdi. Hatanın kodu WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR. Sistem özelliklerini aşağıda belirttim. Benim düşüncem PSU sorunlu. Ayrıca da belirtmem gerekiyor ki PSU'dan bir cızırtı geliyor bazen. Sorunları da bu cızırtı geldiği zamanlarda alıyorum. Cızırtı yoksa takır takır çalışıyor. Coil Whine olduğunu düşünüyorum ama eğer Coil Whine'sa sıkıntı olmaması gerekiyor.

Not: Sistemi ben topladım ama montelerken dikkatli oldum. Not 2: SHP650V2'nin CPU kablosu bayağı kısa. Kasam da Dark Guardian uzun bir kasa olduğu için CPU güç kablosu bayağı gergin kaldı.

• Ryzen 5 1600 AF.
  • NVIDIA GTX 1650 Super.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Team t-Force Vulcan 2x8 GB 3200MHz.
  • Sharkoon SHP650V2.
  • XPG SX8100 512 GB M.2.
Moderatöre sesleniyorum. FPS düşmesi sistemimdeki ana sorun değil. Genel olarak bi açılmama ve yavaşlama söz konusu. Başlığı bazen çok saçma düzeltiyorsunuz. Başlığım gayet açıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı