1600 AF ve B450M 2S2H goruntu alamiyorum

fearlesrog

Kilopat
Daha fazla  
Benim söyle bir derdim var. Eski sistemimde anakart ve işlemcimi değiştirdim şu an görüntü alamıyorum. Bunla ilgili bilgisayarcıya gittim ve RAM'larimin uyumsuz olduğu ekran kartında sorun olabilceğini söyledi. Ben kısaca sistemden bahsedeyim: parçaları çalışan sistemden sokulmuş olup hiçbir islem yapmadan geri taktım. Bozulduğunu düşünmüyorum.

Yaptığım sistem ozellikleri:
  • Ryzen 5 1600 AF
  • Gigabyte B450M-S2H
  • GTX 1060 ekran kartı
  • 8x2 GB Corsair CMK8GX4M1A2400C14r 2400MHz RAM

Eski sistemim Intel 6.nesil anakart ve i3 6100 işlemciydi. Çalışan parçaları sokup yazdığım işlemci ve anakartı aldım ve sorun oldu. Görüntü alamıyorum ayrica bu durumun BIOS Update ile cozulme durumu var midir? Çözümlerinizi bekliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüz nedir?
Bilgisayarı TV veya başka bir monitöre bağlayıp BIOS güncellemesi yapınca büyük ihtimalle sorununuz çözülür.
Anakart değişince ben de görüntü alamıyordum format sonrası, TV'ye bağlayıp formatı tamamladım. Ekran kartının sürücüsünü yükleyince masaüstüne gelene kadar görüntü vermiyordu monitör, masaüstüne gelince görüntü vardı. BIOS güncelleyince, bilgisayar açılır açılmaz görüntü vermeye başladı.

Son düzenleme:
Benimde işlemciyle anakart aynıda görüntü alamamanın pek çok sebebi var mesela PSU yeterli mi ya da görüntü kablosu veya monitör çalışıyor mu bir de RAM'ların ikisi de aynı model mi?

RAM'lerden bir tanesi takıp deneyin. B450M BIOS güncellemesi gerektirmemişti bende. Onunla alakası olduğunu sanmıyorum. Ayrıca; güç girişlerini doğru şekilde yapın ve anakart üzerindeki görüntü çıkışını kullanmayın. O da dalgınlıkla yapılabilen bir hata.

Bilgisayarcıda hepsi denendi powerla ilgili bir sorun olduğu yok o kesin kablo bağlantılarında doğru ama ramlar desteklemediği kesin gbi çünkü başka ram takınca görüntü 1 kere olsun gelmişti fakat kendi ekran kartından görüntü alamadım kartı monitöre vga dan display porta dönüştürücü kullanarak bağlandı bu yazdıklarım bilgisayarcıda 1000wat kaliteli bi psu ile yapıldı ram değiştirsem hade diyelim ekran kartından görüntü gelmemesi bios veya başka bi şeyden olabilir mi
Benimde işlemciyle anakart aynıda görüntü alamamanın pek çok sebebi var mesela PSU yeterli mi ya da görüntü kablosu veya monitör çalışıyor mu bir de RAM'ların ikisi de aynı model mi?

Ramlar aynı model psu da sağlam 8x2 aynı model ram
RAM'lerden bir tanesi takıp deneyin. B450M BIOS güncellemesi gerektirmemişti bende. Onunla alakası olduğunu sanmıyorum. Ayrıca; güç girişlerini doğru şekilde yapın ve anakart üzerindeki görüntü çıkışını kullanmayın. O da dalgınlıkla yapılabilen bir hata.
ramlari tek tek her türlü denedim fakat bilgisayarcidaki başka bi model ramla oldu fakat bu sefer ekran kartından görüntü alamadım bu arada görüntüyü dönüştürücü ile almayi denediler
BIOS Update ile çözülüyor.
Kesin bilgi mi ona göre son çare onuda yaptırım
Öncelikle montajı doğru yaptığınıza emin olun.
Görüntü kablosunu ekran kartına takmayı unutmayın.
PSU ile ilgili bir sorun var mı diye kontrol edin.
Montaj doğru kabloda doğru bağlandı psu da yeterli
Bios update ile alakalı durumdan kaynaklı gtx 1060 ekran kartının çalışmadığını duydum bunun bi doğruluk payı varmıdır sizce ?

Son düzenleme:
Benim söyle bir derdim var. Eski sistemimde anakart ve işlemcimi değiştirdim şu an görüntü alamıyorum. Bunla ilgili bilgisayarcıya gittim ve RAM'larimin uyumsuz olduğu ekran kartında sorun olabilceğini söyledi. Ben kısaca sistemden bahsedeyim: parçaları çalışan sistemden sokulmuş olup hiçbir islem yapmadan geri taktım. Bozulduğunu düşünmüyorum.

Yaptığım sistem ozellikleri:
  • Ryzen 5 1600 AF
  • Gigabyte B450M-S2H
  • GTX 1060 ekran kartı
  • 8x2 GB Corsair CMK8GX4M1A2400C14r 2400MHz RAM

Eski sistemim Intel 6.nesil anakart ve i3 6100 işlemciydi. Çalışan parçaları sokup yazdığım işlemci ve anakartı aldım ve sorun oldu. Görüntü alamıyorum ayrica bu durumun BIOS Update ile cozulme durumu var midir? Çözümlerinizi bekliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Ayni sorun bende de var r5 1600af b450 s2h v2 kullanıyorum bikac defa görüntü aldım ama genel olarak alamıyorum nasıl hallettin

Geri
Yukarı