R5 1600 AF ve B450M S2H sistem görüntü gelmiyor

peymil

Femtopat
Merhaba,

Yeni bir sistem topladım fakat daha ilk açılışını yapmayı bile başaramadım. RAM olarak CMK16GX4M1D3000C16 modelini, ekran kartı olarak da RX570 Armor kullanıyorum.

RX570'in ve güç kaynağının sağlamlığından (başka sistemde denediğim için) şüphem yok. Anakarta buzzer bağladığımda hiçbir uyarı sesi alamıyorum. RAM ve RAM Mosfet'i ısınıyor fakat CPU ve CPU Mosfet'i ısınmıyor. PSU'nun 8 pin CPU girişini dandik bir multimetre ile kontrol ettiğimde 12.4 Volt alıyorum. CPU ve RAM'i taktığımda 2 farklı PSU'dan da PSU açık olmadığı halde garip bir ses geliyor. CPU bacaklarında sorun yok.

Sorunun anakart veya işlemciden kaynaklandığını düşünüyorum. Arena teknik servisine gideceği için emin olmadan göndermek istemiyorum. Test edebileceğim başka bir anakart yok. Lütfen "RAM'ini silgiyle sil" gibi önerilerde bulunmayın. Kablolamamı birkaç defa kontrol ettim. Sorunun hangi parçadan kaynaklandığını anlamak için önerilerinizi bekliyorum.

Dostum o zaman vakit kaybetme gönder, en azından bozuk ürün göndermişsiniz deme şansın olur biraz daha hızlı çözülür.Evde yapabileceğin birşey yok

Maalesef sorun devam ediyor. Anakart garantiden geldi. Bir sorun olmadığını ve son BIOS sürümüne yükselttiklerini söylediler. RAM'i çıkardığımda anakart hala buzzerdan ses çıkarmıyor. İşlemciyi de garantiye göndermek zorunda kalacağım galiba.
Sorun RAM'den kaynaklıymış. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı