1600 MHz olan RAM 333 MHz görünüyor

WaseLL

Hectopat
RAM
Markasını hatırlamıyorum, Kingston olması lazım. (DDR3 1600 MHz)
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 240 GB SSD, 500 GB WD HDD
Ekran kartı
GTX 1050 2 GB OC
Anakart
ASRock N68C-GS FX
İşlemci
AMD FX 6300
Anakartımda takılı DDR3 1600 MHz çift slot 8 GB RAM var. Windows 7 kullanıyordum geçenlerde Windows 10'a formatladım ve oyunlarda gereksiz anlık bir drop olduğunu fark ettim. Görev yöneticisine girdim ve 1600 MHz olan RAM'lerim 333 MHz görünüyor. Olayı anlamdıramadım BIOS'a girdim RAM'ler 500 MHz tarzı bir ayardaydı 800 (1600) MHz'ye çektim. Hala sorun devam ediyor.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

BIOS'um güncel arkadaşlar.
bios.png

Hocam, sizdeki sıkıntı zaten RAM'ler Dual Channel olarak çalışmıyor ve CL değeri çok yüksek gözüküyor. Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. Daha sonra RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Daha sonra pili takıp deneyin.

Hocam, sizdeki sıkıntı zaten RAM'ler Dual channel olarak çalışmıyor ve CL değeri çok yüksek gözüküyor. Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. Daha sonra RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Daha sonra pili takıp deneyin.

RAM'leri daha cuma akşamı temizledim zaten. Bir de ben Memtest86'yı yükledikten sonra hiçbir işlem olmadı bundan dolayı bilgisayarı kapattım ve açtığımda 16 GB olan USB belleğim 250 MB olmuştu. Şu an yaşandı bu olay. Ne yapacağım? Biçimlendirmeye giriyorum yine 250 MB.
Disk yönetiminden bakacağım şimdi ayrılmamış alan var mı diye. Sorunum devam ederse yazarım.
RAM'leri daha cuma akşamı temizledim zaten. Bir de ben Memtest86'yı yükledikten sonra hiçbir işlem olmadı bundan dolayı bilgisayarı kapattım ve açtığımda 16 GB olan USB belleğim 250 MB olmuştu. Şu an yaşandı bu olay. Ne yapacağım? Biçimlendirmeye giriyorum yine 250 MB.

USB bellek için farklı bir konu açın. Memtest86 ile test yaptınız mı?

Tahmin ettiğim gibi ayrılmamış alana düşmüş.
Disk yönetiminden bakacağım şimdi ayrılmamış alan var mı diye. Sorunum devam ederse yazarım.
USB bellek için farklı bir konu açın. Memtest86 ile test yaptınız mı?

Hayır test başlamıyor. Bir çizgi çıkıyor ekranda yanıp sönüyor, tuşlara falan basıyorum değişiklik yok.

Bu test zaten tek olarak yapılsa daha iyi olur.
"Memtest86 ile bozuk RAM testi - Technopat" Memtest86 ile Bozuk RAM Testi

Testin başlaması için biraz beklemem gerekiyor galiba. :) Yazdırma işlemlerini birebir yaptım. Müsait olduğumda testi yapıp değerleri göndereceğim. İlgilendiğiniz için hepinize teşekkürler arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı