1600 TL 1ms 144Hz monitör

(Fiyatlar 1 ay öncesine göre çok yükselmiş şaşırdım biraz) şöyle bir iki öneride bulunabilirim ayrıca G-Sync olayını kullamayacaksınız ekran kartınız desteklemiyor. Ama ileride ekran kartı yükseltmesi yaparsanız 1000 ya da 2000 serisi NVIDIA kartlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ekran büyüklüğü olarak 24 inç geçmemeniz tavsiyem olunur. 24 ve üstünde pikseller görünüyor ve oyun ( FPS ) için ideal olmuyor.

Ölü piksel çıktığında değişimini kolay yapabileceğin bir yerden al derim. Bende asus vp249qgr var, bir tane ölü piksel çıktı ve ups kargo gelip servise götürecek diye bekliyorum. Dalga geçer gibi hiçbir şey yapmadan geri gönderme ihtimalleri de var ayrıca. Tüketici hakem heyetine yazacağım o şekilde gelirse. Bu strese hiç girmemek için en iyisi mağazada 100 lira falan daha fazla verip kontrol ederek almak sanırım.

Bende monitör satın alacağım. Bu iki marka ve özellikleri gayet iyi ve yeterli fakat fiyatları çok fazla. Bundan 3 4 ay önce 1100-1300 TL arasındaydı. O zaman almadığıma çok pişmanım. İndirim bulabilirsem 1500 TL'ye falan almayı düşünüyorum.
Ben eğer bu ikisi arasında kalsam düşünmeden AOC tercih ederdim
240 hz mi yazıyor ben mi yanlış görüyorum 1500 tl ye
(Fiyatlar 1 ay öncesine göre çok yükselmiş şaşırdım biraz) şöyle bir iki öneride bulunabilirim ayrıca G-Sync olayını kullamayacaksınız ekran kartınız desteklemiyor. Ama ileride ekran kartı yükseltmesi yaparsanız 1000 ya da 2000 serisi NVIDIA kartlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ekran büyüklüğü olarak 24 inç geçmemeniz tavsiyem olunur. 24 ve üstünde pikseller görünüyor ve oyun ( FPS ) için ideal olmuyor.
Ekran kartı değiştirmem zor g sync kullanmayacağım ona göre nasıl bir monitör almam gerek sence

Mağazalarda da bazen sorun çıkabiliyor teknoloji şans işi birazda malesef. Şimdiye kadar çok internetten alışveriş yaptım ve ciddi sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. Aldığınız yerlerinde güvenilir olduğundan emin olmanız lazım.

Mağazalarda da bazen sorun çıkabiliyor teknoloji şans işi birazda malesef. Şimdiye kadar çok internetten alışveriş yaptım ve ciddi sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. Aldığınız yerlerinde güvenilir olduğundan emin olmanız lazım.
İncehesaptan çok fazla alışveriş yaptım güveniyorum ama satılan markanın kalitesi korkutuyor james donkey ve gamepower 1ms 144hz monitörleri ucuz 1300 tl ikiside ama ne kadar sağlam olacak bilmiyorum. Şöylede bi gerçek var her markanın her modelinde illaki bi sıkıntı çıkıyor. En basitinden en güvenilir telefon markası olan iphone da bile şikayetler oluyor. Uzun lafın kısası dediğiniz gibi biraz şans işi

AOC F/P olarak iyidir ama aldığınızda veya sonradan ölü pixsel çıkması en muhtemel monitör markası.
Hocam ben çok anlamam biraz uzak kalıyorum pc malzemelerine. Şimdi sana şunu soracağım madem hepsinde ufak tefek problemler oluyor james donkey veya gamepower ı alayım 400 500 tl az para değil cebime kalsın bozulsa bile 2 senenin sonunda 400 500 tl ye tamir yaptırırım. Çok uzun süre oyun oynayan biri değilim. Şimdi sence 1300tl ye jd veya gp mi yoksa 1700 1800 tlye msi viewsonic aoc tarzı bi ekran mı

Ben eğer bu ikisi arasında kalsam düşünmeden AOC tercih ederdim.

240 Hz mi yazıyor ben mi yanlış görüyorum 1500 TL'ye.

Ekran kartı değiştirmem zor G-Sync kullanmayacağım ona göre nasıl bir monitör almam gerek sence.

G-SYNC yerine NVIDIA ile FreeSync kullanılabiliyor. Rehberleri mevcut inceleyebilirsiniz.
Hocam ben çok anlamam biraz uzak kalıyorum PC malzemelerine. Şimdi sana şunu soracağım madem hepsinde ufak tefek problemler oluyor James Donkey veya Gamepower'ı alayım 400 500 TL az para değil cebime kalsın bozulsa bile 2 senenin sonunda 400 500 TL'ye tamir yaptırırım. Çok uzun süre oyun oynayan biri değilim. Şimdi sence 1300TL'ye JD veya GP mi yoksa 1700 1800 TL'ye MSI ViewSonic AOC tarzı bir ekran mı?

Tamirler genelde yeni monitör parası tutuyor. Bence kaliteli garantili güvenilir marka tercih edin kafanız rahat olsun.

Geri
Yukarı