Ortalama 1600 TL'ye 1MS 144Hz Monitör Tavsiyesi.

KroSName55

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Aklımda Viewsonic 23,8" XG2405 ve AOC 23.8" 24G2U monitörleri var fakat 24G2U için çok fazla iyi ve kötü yorum okudum, biraz şüphelendim. IPS denemek istiyorum. Curved ekran'da denesem mi denemesem mi diye düşünüyorum bi yandan. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Şahsi görüşümce Curved'e hiç gerek yok, ben AOC 24G2U kullanıyorum 2 haftadır ve gayet memnunum hiç bir problemi yok. Satın alırken dikkat etmeniz gereken bir şey var o da ölü piksel, almadan önce mutlaka ölü piksel testi yapın.

Ben 24G2U sahibiyim. 3 aydır kullanıyorum. Ölü piksel, ışık sızması veya ghosting kesinlikle yok. Çok sevdiğim özellikleri var. Dahili hoparlörü oyun dışı kullanımda iş görüyor. Üzerinde 4 adet USB çıkışı sayesinde kasa arkası kablo karmaşası azalıyor. Kablo düzenini sağlamak için standın ortasına bir açıklık konulmuş. Ekran görüntü kalitesi gayet güzel.

Eğer bunu tercih ederseniz size ulaştığında ilk iş ölü piksel, ışık sızması ve ghosting testi yapın. Sorun varsa iade edersiniz. Ghosting için gerekirse monitör menüsünden overdrive kullanın. Güçlü seviyeye çekince anti ghosting (corona) oluşuyor. Zayıf seviyede güzel görüntü oluşuyor.

Kavisli ekranlarda çoğunlukla VA panel görüyorum. Işık sızması şikayeti kavislilerde nispeten fazla. Bu sebeple C24G1 modelinden vazgeçtim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı