1600 TL sıfır sistem toplama

Typer31

Hectopat
Arkadaşlar 2000 TL sistem toplayacağım oyun için.
Union 2200 [Bafır Adam] | R3 2200G AMD Vega 8 Gpu 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com

Bu sistem alınır mı? İçinde Adata SSD var korkuyorum biraz: /
Yukarıdaki sistemde RAM'i arttırıp işlemciyi 3200G yaptığım zaman fiyat 2100 oluyor alınır mı peki?
Ya da siz nasıl bir sistem önerirsiniz?
dxas.PNG

İtopya'da böyle bir sistem kurdum ekran kartı yok sadece. Ekran kartını ikinci el almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki sistemde de kasa ve PSU değişikliği gerek. Ne kadar bütçeniz olursa olsun düzgün bir PSU alın. Tavsiyem kasada ışıktan da vazgeçmeniz çünkü bu bütçedeki ışıklı kasaların hepsi Powerboost, Gamepower gibi ipe sapa gelmez markalar.
Ekran kartını ikinci el almaya değer mi?
Alacaksanız gidin test edin, görün öyle alın. Ya da GET açtırın.

İki sistemde de kasa ve PSU değişikliği gerek. Ne kadar bütçeniz olursa olsun düzgün bir PSU alın. Tavsiyem kasada ışıktan da vazgeçmeniz çünkü bu bütçedeki ışıklı kasaların hepsi Powerboost, Gamepower gibi ipe sapa gelmez markalar.

Alacaksanız gidin test edin, görün öyle alın. Ya da GET açtırın.
itopyadan topladığım için powerboost vardı. Powerboost Kasa neden alınmaz ?
Işıklı kasa önemli değil bu bütçede. Elimde 2 tane RGB Fan var ona uygun kasa arıyorum.
APU Sistem alıcağım, Bana itopya, incehesap farketmeksizin apu sistem toplayabilirmisin ?
dxxxx.PNG

Bu sistem nasıl ? Kasa yine powerboost başka yoktu çünkü :D

itopyadan topladığım için powerboost vardı. Powerboost Kasa neden alınmaz ?
Işıklı kasa önemli değil bu bütçede. Elimde 2 tane RGB Fan var ona uygun kasa arıyorum.
APU Sistem alıcağım, Bana itopya, incehesap farketmeksizin apu sistem toplayabilirmisin ?
Eki Görüntüle 440478
Bu sistem nasıl ? Kasa yine powerboost başka yoktu çünkü :D
PSU'yu değiştirmen iyi olmuş tabi. Powerboost kesinlikle kötü bir marka imzamdaki konuya göz atabilirsiniz. Malzeme kalitesi, hava akışı, kablolama alanı gibi birçok konuda kötü. İtopya vb. yerlerden toplamayı bu yüzden sevmiyorum. İllaki bu kasaları kakalamaya çalışıyorlar çünkü. Aynı parçaları başka sitelerden bakabilirsin.

3200G
A320M anakart
8GB 3000MHz RAM
500W 80+ PSU
240GB SSD
Zalman S2 Kasa
2200 TL'ye topladığın sistem 1900 TL'ye toplanıyor. İstersen üstüne bir tane RAM daha ekleyip 16gb yapabilirsin.

PSU'yu değiştirmen iyi olmuş tabi. Powerboost kesinlikle kötü bir marka imzamdaki konuya göz atabilirsiniz. Malzeme kalitesi, hava akışı, kablolama alanı gibi birçok konuda kötü. İtopya vb. yerlerden toplamayı bu yüzden sevmiyorum. İllaki bu kasaları kakalamaya çalışıyorlar çünkü. Aynı parçaları başka sitelerden bakabilirsin.

3200G
A320M anakart
8GB 3000MHz RAM
500W 80+ PSU
240GB SSD
Zalman S2 Kasa
2200 TL'ye topladığın sistem 1900 TL'ye toplanıyor. İstersen üstüne bir tane RAM daha ekleyip 16gb yapabilirsin.
9 Yıldır PowerBoost marka PSU kullanıyordum bir sorun çıkmıyordu. Sistem güzel ancak ben bunu bilgisayarcıya toplatmaya çalışsam kaç lira ücret alır yani sistem parçalarını vericem kendisi montajını yapacak.

9 Yıldır PowerBoost marka PSU kullanıyordum bir sorun çıkmıyordu. Sistem güzel ancak ben bunu bilgisayarcıya toplatmaya çalışsam kaç lira ücret alır yani sistem parçalarını vericem kendisi montajını yapacak.
Hiç emin değilim. Mantıken çok uçuk bir şey istememesi gerek ama kişiye göre değişir tabi. Olmadı parçaları sipariş ettikten sonra bolca toplama rehberi videosu izlersiniz. Parçalar gelip de götürdüğünüzde çok yüksek bir şey derse video izlerken yapabilirsiniz. Önceden de izlemeniz önemli tabi aşinalık olması lazım. Dikkat etmeniz gereken şeyler çoğu rehberlerde vurgulanır zaten. Tereddütünüz olursa anında buraya yazın elimizden geldiğince çabuk cevaplarız. Başka bir bilgisayarınız yoksa windows dosyalarını şimdiden edinseniz iyi olur.

Yerinde olsam 2.ele bakardım. Mesela şu bilgisayarın fiyatı çok iyi.
ikinci el'e yanaşmak istemiyorum doğrusu .
Şu sistemler iyi mi ?
Ya aslnıda abartı oyunlar oynamıyacağım Farming Simulator 2019 Düşük ayarda açsın yeter benim için.

Cronos Phantom Serisi [Donanım Arşivi] | R3 1200 ASUS Ph GT 1030 O2G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com

BOOST-GSR/Ryzen 3 1200/Sapphire RX570 Pulse ITX 4GB/8GB DDR4/120GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Yada yukarıdaki sistem gibi bir sistem.

Bu bütçeye en matıklısı 2. el. Ben 3 ay önce 1300 liraya İ3 3250 ve RX 560 tabanlı sistem topladım. Anakart, işlemci ve RAM ikinci eldi tabii. GET yöntemi ile almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı