1600 TL'ye kadar 144Hz monitör önerisi

Bahsetmiş olduğum bu Monitör 8 bit senin dediğin gibi 6 bit değil Samsung modeli ile arasında 300 TL fark var bu farkı neden vermeliyim sence ?
Karşılaştırma yaptığımda Acer daha üstün gözüküyor biraz da marka dan dolayı pahalı diye düşünüyorum.
Hayır, dediğin monitör gerçek 8-bit değil, 6-bit+FRC olarak 8-bit.

@250254

Captcha Verification

konu açılmışken DP kablosu olarak bunu önerirmisin alamyı düşünyorum aynı monitör.

Benim aldığım kablo bu kampanya vardı daha uygun fiyata aldım.
bios ekranında görüntü veriyor bazı kablolar bios ekranında görüntü vermiyormuş istersen sen kendi bulduğun kabloyu al beğenmezsen geri gönder hepsiburada o yönden çok iyi

Burada da Acer 75 Hz göstermiş tek model değil de üç modeli genellemiş. Tam tersini yazmış bit konusunda.
Haklısın, çünkü 144Hz olan ED242QRA iken 75Hz olan ED242QR. Paneller aynı, bir tek biri 144Hz diğeri 75Hz. Acer'in sitesinde 16 milyon renk desteği ve 8-bit olduğu yazıyor fakat üretici firmaların büyük kısmı monitörde FRC olsa bile onu yazmıyorlar, başka sitelerden öğrenmek durumunda kalıyoruz.

Viewsonic VX2458-C-mhd aldığımda içinden hdmi kablo çıktı fakat bios ekranında görüntü gelmedi windows açıldığında görüntü geliyordu

Acizane düşüncen 1ms ile 4ms monitör arasında fark edilir bir fark olmadığı gibi 6 bit panel ile 8 bit panel arasında da çok büyük fark yok kesenize hangisi uygunsa onu alın derim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı