Televizyona IP TV kurulursa takılmalar olur mu?

mars0009

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Dostlar iyi akşamlar. Eski bir televizyonumuz var HDMI girişli, öyle televizyon izleyen bir aile değiliz ama eksikliği hissediliyor. Ucuz bir uydu alıcısı ile kullanıyorduk duvara takılan kablosu bozulunca ben de Netflix, YouTube açan bir cihaz alayım dedim. Yalnız aklıma takılan soru şu; hiç bir şekilde uydu kanallarını açamıyorum şu an, televizyondan böyle bir cihaz alıp IP TV kursam donma kasma sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yazdıklarından hiçbir şey anlaşılmıyor. TV Box aldın mı almayı mı düşünüyorsun? IPTV kasacak bir şey değil düşük sistemlerde bile çalışır, internette veya sunucunda problem olursa takılmalar olur.

Dostlar iyi akşamlar. Eski bir televizyonumuz var HDMI girişli, öyle televizyon izleyen bir aile değiliz ama eksikliği hissediliyor. Ucuz bir uydu alıcısı ile kullanıyorduk duvara takılan kablosu bozulunca ben de Netflix, YouTube açan bir cihaz alayım dedim. Yalnız aklıma takılan soru şu; hiç bir şekilde uydu kanallarını açamıyorum şu an, televizyondan böyle bir cihaz alıp IP TV kursam donma kasma sıkıntı yaşar mıyım?

Televizyon isterse tüplü televizyon olsun IPTV'nin düzgün çalışması için gereken 3 şey var

1- Ortalama kalitede düzgün çalışan bir Android TV Box
2- Düzgün bir IPTV servisi aboneliği
3- İyi ve stabil bir internet bağlantısı (en az 30Mbps download 5Mbps upload ve üstü olsa iyi olur, ne kadar yüksekse o kadar iyi olur.)

Bir konuya yazmıştım bu mesajı moderatör yeni konu açmış biraz karıştı ortalık. Şuan elimde tv box yok alacağım ama dahili şekilde karasal kanalları açmadığı için kafam karışmıştı şimdi biraz anladım sanırım.

Bir konuya yazmıştım bu mesajı moderatör yeni konu açmış biraz karıştı ortalık. Şuan elimde tv box yok alacağım ama dahili şekilde karasal kanalları açmadığı için kafam karışmıştı şimdi biraz anladım sanırım.

Hem uydu anteninden gelen koaksiyel kabloyu bağlayabildiğiniz (uydu alıcısı görevi olan) hem de IPTV kurabildiğiniz cihazlar da var bu arada.

Bu boxada uydu alıcısı takabiliyorsun ek olarak. Sen hele bi al cihazı sonra yazarsın.

Geri
Yukarı