16000 TL İş İçin Laptop Önerisi

@erme gülücük bırakmak yerine karşı bir cevap verebilirsiniz?

Ben aslında 2.el MacBook Air M1 alacaktım.2.el almama izn vermediler.

2. el M1 Air'lar 15 üstünde dostum zaten. Eğer ki ikna edebilirsen 8-11 arasına dediğim Pro modelini almalısın kesinlikle kullandığın işler için kesinlikle daha iyi bir laptop yok o fiyata.

Düşük performanslı derken? 555X ile o önerdiğiniz i3'lü Matebook'lardaki dahili kart ile kıyaslar mısınız? Bir de konu sahibinin istediği yani gün içinde yapacağı işler ile karşılaştırır mısınız?
i3'lü Matebook mu önerdim?

Üstün pil performansı, hala yazılım güncellemesi gelen bir model, önerdiğiniz Matebook'den daha yüksek kapasiteli RAM. Arttırılabilir depolama seçeneği, retina ekran daha yüksek çözünürlüklü panel, hem dahili hem harici grafik kartı ile daha üstün performans. Ultra boot ile 4.20GHz'lere çıkan 8 çekirdekli bir işlemci.

Üstün malzeme kalitesi, harika ses kalitesi.
Önerdiğim cihazlarda hala yazılım güncellemesi alıyorlar. Artırılabilir RAM ve depolama onlarda da var. GPU performansı daha iyi önerdiklerimin. İşlemci performansları da öyle. Dediğiniz ekran ve pil hariç hiçbir şey doğru değil. Ki 7 seneden sonra pilin performansının ne kadar kalacağı da meçhul.

Düştüğünüz hallere bak technopat üyesi değilmsiniz.
Ben konu açtım (16.000 tl iş için laptop önerisi) adı altında seviyeli davranıp güzel cihazlar paylaşırsanız mutlu olucağım.

Son düzenleme:

Önerdiğim cihazlarda hala yazılım güncellemesi alıyorlar. Artırılabilir RAM ve depolama onlarda da var. GPU performansı daha iyi önerdiklerimin. İşlemci performansları da öyle. Dediğiniz ekran ve pil hariç hiçbir şey doğru değil. Ki 7 seneden sonra pilin performansının ne kadar kalacağı da meçhul.

Kendi önerdiklerinizin fiyatı ile benim önerdiğim cihazın fiyatını kıyaslar mısınız? Ve konu sahibinin kullanacağı programlar için gerekli gereksiz olanları çıkartır mısınız acaba?

Benim size hiçbir laf etmeme rağmen hemen gelip neden benim önerdiğim cihaza karşı çıkıyorsunuz?

Kendi önerdiklerinizin fiyatı ile benim önerdiğim cihazın fiyatını kıyaslar mısınız? Ve konu sahibinin kullanacağı programlar için gerekli gereksiz olanları çıkartır mısınız acaba?
Fiyatı önemli değil. Konu sahibinin bütçesi varda alıyor. 700 bin TL bütçesi olan adama Tofaş önerip artı yönlere ucuz demek gibi bir saçmalık bu yaptığınız.

Önerdiklerimde bulunan gereksiz tek şey aydınlatmalı klavye. Yoksa Nvifia GPU'nun, 5600H/12500H işlemcinin faydasını çok görür.

Benim size hiçbir laf etmeme rağmen hemen gelip neden benim önerdiğim cihaza karşı çıkıyorsunuz?

Sizin laf etmenize gerek yok. Katılmadığım bir fikri eleştirme hakkına sahibim. Hele mantıklı sebepler de sunabiliyorsam.

Fiyatı önemli değil. Konu sahibinin bütçesi varda alıyor. 700 bin TL bütçesi olan adama Tofaş önerip artı yönlere ucuz demek gibi bir saçmalık bu yaptığınız.

Önerdiklerimde bulunan gereksiz tek şey aydınlatmalı klavye. Yoksa nvifia GPU'nun, 5600H/12500H işlemcinin faydasını çok görür.

Dostum adam kod yazacağım DaVinci kukllanıp video editleyeceğim Blender'de hızlı süreler yakalayacağım diyor. O fiyata alacağı herhangi Windows bir laptopun bu programdaki hızı ile macOS için özel olan htsup hızını karşılaştıramazsın bile. Kullandığı programlarda aynı hızları alacak iken neden fazla para ödesinki?

Dostum adam kod yazacağım DaVinci kukllanıp video editleyeceğim Blender'de hızlı süreler yakalayacağım diyor. O fiyata alacağı herhangi Windows bir laptopun bu programdaki hızı ile macOS için özel olan htsup hızını karşılaştıramazsın bile. Kullandığı programlarda aynı hızları alacak iken neden fazla para ödesinki?

Hadi diyelim parasını sonuna kadar harcamak istiyor. 16k ya 16/512-AMDr kartlı i7'li 2017 2018 cihazlarda var onları da alabilir.

Karşılaştırabiliriz. Önerdiğiniz cihazda oldukça eski nesil bir işlemci var.
2015 senesinde, Intel tarafında en güçlü mobil işlemci 6567U idi. 2 çekirdek4 izlek.
5600H ise 6 çekirdek 12 izlek.
Sentetik bir testte de fark böyle:

1669561722453.png

Bakın, teknik veri de sunuyorum. Daha neyi zorluyorsunuz?

Ki 2015 MacBook Pro'da i7 değil i5 var.

2015 senesinde, Intel tarafında en güçlü mobil işlemci 6567u idi. 2 çekirdek4 izlek.

Eki Görüntüle 1586358

2015 15.6'lık Pro'da i7 var siz yanlış biliyorsunuz girin araştırın biraz. Hatta 2 GB'lik 555X harici ekran kartı var. 15k ya 2018 15'lik Pro'da alabilir? Hem daha da iyi performans alabilir. Ama 2015 15 ona hayli hayli yetecektir.

2015 senesinde, Intel tarafında en güçlü mobil işlemci 6567U idi. 2 çekirdek4 izlek.

Eki Görüntüle 1586358

Adam hiçbir şey zorlamıyor aslında doğru bilgi veriyor denilebilir.
macOS işletim sistemi iş programlarına özel optimzisyon sağlamak ile beraber özel güncelleştirmeler içeriyor. Bu sayede Windows'tan daha optimize çalışıyor.
@erme hocam sende haklısın @Kraataos hocam sende.
Daha iyi öneriniz var mı?

2015 senesinde, Intel tarafında en güçlü mobil işlemci 6567u idi. 2 çekirdek4 izlek.

Eki Görüntüle 1586358

Üstelik saf işlemci performansını karşılaştıramazsınız. 3. defa diyorum konu sahibinin kullanacağı programlar macOS ile daha stabil çalışmakta. İsterse arada 5 nesil fark olsun. Diyelim 5dakikalık bir render almak istedi sizin dediğiniz işlemcili cihaz 15dk da alır iken kötülediğiniz MacBook'da 5-10 dakikada bitiriyor.

Adam hiçbir şey zorlamıyor aslında doğru bilgi veriyor denilebilir.
macOS işletim sistemi iş programlarına özel optimzisyon sağlamak ile beraber özel güncelleştirmeler içeriyor. Bu sayede Windows'tan daha optimize çalışıyor.
@erme hocam sende haklısın @Kraataos hocam sende.
Daha iyi öneriniz var mı?

İlla sıfır alacağım dersen MSI'in ince tasarımlı GFX laptopları far idi hala varsa onları tavsiye ederim. İkinci el anlamında MacBook'ya da temiz bir Thinkpad cihaz bulabilirsen kesinlikle onu almanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı