Yazılım için 16000 TL laptop önerisi

Bütçe
14000 16000
pro pek uyguna gelmeyebilir.
air en mantıklısı biraz ilerledikten sonra pro versiyonuna geçiş yapabilir.
bende pro var pili normal kullanımda birkaç günü çıkarıyor. yoğun kullanımda da günü çıkarıyor her açıdan mantıklı bit cihaz.
Air tam bir Apple ürünü, insanlara illa bir kazık atacak. Evet M1 için konuşursak, gerçekten zorlanmayacaksa fana gerek yok ama hayvan gibi işlemci içerip (1 çekirdek eksik bu arada Air'deki) fan koymayıp ayrı model yapmak falan...

Kesinlikle Pro alınmalı.

Yeter ama Air denen cihaz bildiğin thermal throttle için tasarlanmış.. kullandığın zaman ısınıyor sonra soğuyamadığı için frekansı düşüyor.

Şahsen bu daha iyi RTX 3050 var. Geri kalan 1000 TL ile bir 8 GB RAM daha alıp 16 GB yaparak rahatça götürür sizi.
İşlemcisinde "U" ibaresi var yani tam performans vermez o işlemci. "H" olması gerekir.

Bu arada konu sahibi arkadaş muhtemelen Air'ı thermal throttlea sokacak bir iş yapmayacak hiçbir zaman ama yine de Pro almak çok daha iyi olur.

Air tam bir Apple ürünü, insanlara illa bir kazık atacak. Evet M1 için konuşursak, gerçekten zorlanmayacaksa fana gerek yok ama hayvan gibi işlemci içerip (1 çekirdek eksik bu arada Air'deki) fan koymayıp ayrı model yapmak falan...

Kesinlikle Pro alınmalı.

Yeter ama Air denen cihaz bildiğin thermal throttle için tasarlanmış.. kullandığın zaman ısınıyor sonra soğuyamadığı için frekansı düşüyor.
prof yazılımcı ise zaten airle ilgilenmez. yeni başlayan veya mühendislik öğrencisiyse air alabilir.
başlangıç için ideal bence air. ilerleyen zamanlarda 1 proya geçiş yapar. (bence)

Ha bu arada macbookta sql desteği falan yok. bazı uygulamar için sanal bilgisayar kullanman gerekiyor. bunları göz önünde bulundur.

Efendim sadece yazılım ile ilgilenecekseniz ısınmayacak ince klavyesi güzel işlemcisi güçlü az güç tüketen güzel bir laptop almanızı öneririm ve 2 marka söyleyeceğim ikisinden birisini alın Huawei, Apple bu kadar bende yazılım ile ilgileniyorum bende Matebook 14 5500U modeli var satıp M2 MacBook Air'e geçeceğim daha iyi daha uzun süre kullanım süresi ve 0 ses.

Efendim sadece yazılım ile ilgilenecekseniz ısınmayacak ince klavyesi güzel işlemcisi güçlü az güç tüketen güzel bir laptop almanızı öneririm ve 2 marka söyleyeceğim ikisinden birisini alın Huawei, Apple bu kadar bende yazılım ile ilgileniyorum bende Matebook 14 5500U modeli var satıp M2 MacBook Air'e geçeceğim daha iyi daha uzun süre kullanım süresi ve 0 ses.

MacBook'lara tekrardan bakacağım. Teşekkür ederim hepinize fikriniz için konuyu da kapatacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı